Pierwszy krok

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych, w pierwszym meczu I rundy fazy play-off o awans do I ligi, pokonali we własnej hali Obrę Kościan aż 75:38. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw, a kolejne spotkanie zostanie rozegrane w Kościanie.
Mecz rozpoczął się tak jak się spodziewano, czyli od zdecydowanej przewagi gospodarzy, którzy po 4 minutach prowadzili 11:1. Potem goście zaczęli powoli odrabiać straty, ale nie na tyle, by doprowadzić choćby do remisu. Końcówka pierwszej kwarty mogła rozczarować, ponieważ obie ekipy oddały tylko 2 celne rzuty i po 10 minutach było tylko 15:7. Druga odsłona była dość wyrównana, bo  goście natychmiast odpowiadali, gdy wałbrzyszanie zdobywali punkty. Dla gospodarzy głównie trafiali Marcin Wróbel, Piotr Niedźwiedzki i w końcu Maciej Krówczyński, ale po pierwszej połowie wynik był dość niski – tylko 31:20.
Trzecia ćwiartka była zdecydowanie najlepsza w wykonaniu miejscowych. Nie dość, że w końcu byli bardzo skuteczni w ataku, to imponowali zwłaszcza świetną grą w defensywie, tracąc w tej części spotkania tylko 3 punkty! Świetnie grał przede wszystkim Rafał Glapiński, który zdobył w ciągu pięciu minut 10 punktów i jeszcze dokładał asysty. Na dziesięć minut przed końcem meczu było… 53:23 i było jasne, że podopieczni Arkadiusza Chlebdy wygrają ten mecz. W ostatniej partii szkoleniowiec wałbrzyskiej ekipy dał szansę rezerwowym, którzy kontrolowali przebieg rywalizacji. 2 wałbrzyszan zaliczyło tak zwane double-double: Marcin Wróbel (19 pkt., 12 zb.) oraz Piotr Niedźwiedzki (16 pkt., 11 zb.), a Górnik wygrał aż 75:38.
Następny mecz odbędzie się w Kościanie 18 marca o godz. 17:00.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Obra Kościan 75:38 (15:7, 16:13, 22:3, 22:15)
Górnik: Wróbel 19 (12 zb), Niedźwiedzki 16 (11 zb), Glapiński 10, Kozak 10, Krówczyński 7, Niesobski 7. Bochenkiewicz 4, B. Ratajczak 2, Durski 0, Jeziorowski 0.
Obra: H. Ratajczak 9, Kiszka 8, Rau 5, Ciążkowski 4, Kabat 4, M. Kaczmarek 4, Szymkowiak 3, Mielnik 1, J. Kaczmarek 0, Skrzypczak 0.