Odpłynęli w Otmuchowie

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych w zaległym spotkaniu 19. kolejki grupy D II ligi pokonali w Otmuchowie MKS 79:73. Do zwycięstwa przyczynili się zwłaszcza Piotr Niedźwiedzki i Rafał Glapiński, którzy zdobyli odpowiednio 23 oraz 21 punktów.

Pierwsza odsłona była od początku bardzo emocjonująca. Zaczęło się od 4:0 dla wałbrzyszan, po trafieniach Marcina Wróbla i Piotra Niedźwiedzkiego, ale potem gospodarze zanotowali serię 14:0 i biało-niebiescy mieli już 10-punktową stratę. Lecz Ci pokazali ogromną klasę, gdyż z nawiązką odrobili tę stratę, popisując się fantastyczną serią 18:0 (!) i po 10 minutach prowadzili 22:16. W drugiej kwarcie podopieczni Arkadiusza Chlebdy przez chwilę znów mieli tylko punkt więcej od rywali, lecz przez większość czasu kontrolowali przebieg gry, dzięki czemu po pierwszej połowie wygrywali 42:38.
W trzeciej ćwiartce goście momentami musieli drżeć o wynik z powodu bardzo dużej nieskuteczności w ataku oraz dużej liczbie strat. Na początku tej części spotkania otmuchowianie wyrównali do stanu 44:44 i od tego momentu wałbrzyszanie utrzymywali bardzo małą przewagę na przeciwnikiem, przez co na 10 minut przed końcem spotkania prowadzili tylko 58:57. Chwilami w czwartej kwarcie zanosiło się na drugą porażkę Górnika z rzędu, gdyż miejscowi wygrywali 64:63, a później wynik oscylował koło remisu. W samej końcówce wałbrzyszanie zdołali odskoczyć na 4-6 punktów i tej przewagi już nie roztrwonili, zwyciężając 79:73.
Górnik Trans.eu najbliższy mecz rozegra w Kościanie z miejscową Obrą. Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 18 lutego o godz. 17:00.
MKS Otmuchów – Górnik Trans.eu Wałbrzych 73:79 (16:22, 22:20, 19:16, 16:21)
MKS: Wilk 23, Barycza 17, Garwol 15, Gnatowicz 7, Kłuś 7, Pieszyński 2, Ciołek 2, Frącz 0, Kostek 0, Chorostecki 0, Lis 0, Terka 0.
Górnik: Niedźwiedzki 23, Glapiński 21, Ratajczak 14, Niesobski 11, Wróbel 6, Krówczyński 3, Kozak 1, Durski 0, Bochenkiewicz 0, Rzeszowski 0, Jeziorowski 0.