https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Puchar dla Zabrza

 
W hali Zespołu Szkół w Starych Bogaczowicach rozegrany został III Turniej Młodzików o Puchar Wójta Gminy Stare Bogaczowice Mirosława Lecha. Puchar zdobył Górnik Zabrze.
 
W turnieju wzięło udział 9 zespołów podzielonych na dwie grupy: KKS Jelenia Góra, 2 zespoły Górnika Zabrze, Victoria Świebodzice, MKS Szczawno Zdrój, SP Szczyt Boguszów, Gwarek Wałbrzych, UKS Olimpijczyk Wałbrzych i gospodarze – AP Victoria Wałbrzych.
– Po rozgrywkach grupowych do półfinału awansowały drużyny AP Victoria, MKS Szczawno i 2 zespoły Górnika Zabrze. W pierwszym pojedynku zespół Victorii pokonał w rzutach karnych MKS Szczawno 2:1 ( w regulaminowym czasie był remis 2:2). W drugim półfinale Górnik I Zabrze pokonał drugi zespół z Zabrza 3:1. W meczu o III miejsce MKS Szczawno pokonał 2 zespół z Zabrza 3:2 w rzutach karnych (w regulaminowym czasie był remis 1:1). W finale I zespół Górnika pokonał Victorię 3:0. Po ciężkim meczu półfinałowym drużynie Victorii zabrakło sił na pojedynek finałowy, ale drużyna Victorii miała w swym składzie tylko 2 zawodników z rocznika 2005 – reszta to zawodnicy z rocznika 2007 i 2008, więc tym większe należą się brawa młodziutkiej ekipie Victorii za dojście do finału. Nagrody wręczał patron i sponsor turnieju Wójt Gminy Stare Bogaczowice Mirosław Lech – relacjonuje Mirosław Furmaniak, prezes AP Victoria.
Nagrody dla najlepszego zawodnika i bramkarza przypadły w głosowaniu trenerów zawodnikom Górnika Zabrze. Najlepszym strzelcem turnieju został Antoni Warchał ze Szczawna. Skład drużyny Victorii: Kamil Gubała, Sergiusz Olszówka – bramkarze oraz Oskar Nowak, Sebastian Piwowarski, Tomasz Marciniak, Krystian Worski, Maciej Musiał, Patryk Lasek. Najlepszymi zawodnikami w zespole Victorii byli bramkarz Kamil Gubała oraz Oskar Nowak i Sebastian Piwowarski, którzy byli typowani do miana najlepszych zawodników turnieju.
(RED)
 turniej bogaczowice victoria walbrzych
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
AP Victoria Wałbrzych i Górnik Zabrze z wójtem Mirosławem Lechem.

REKLAMA

Kliknij tutaj