Zwycięski początek

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych powoli zaczynają wracać na właściwe tory. Tym razem pokonali we własnej hali Norwida Częstochowa 3:2, choć po trzech setach przegrywali 1:2.
Początkowo rywalizacja toczyła się punkt za punkt, a skutecznie zagrania przeplatały się z prostymi błędami. Potem goście odskoczyli na 11:8, lecz podopieczni Przemysława Michalczyka – głównie za sprawą Mariusza Schamlewskiego – wyrównali rezultat. Długo znów wynik oscylował koło remisu, ale przyjezdni osiągnęli 3-punktową przewagę, przez co szkoleniowiec miejscowych poprosił o czas. Niewiele to dało, ponieważ zawodnicy z Częstochowy kontrolowali przebieg końcówki pierwszego seta, którego wygrali 25:21. Drugą odsłonę lepiej zaczęli wałbrzyszanie, którzy już na początku prowadzili 4:2 i skutecznie powiększali prowadzenie, nie oddając go do końca seta. Wygrywali już 14:9, ale goście zdążyli zmniejszyć straty do 2 oczek, przez co Przemysław Michalczyk po raz kolejny przerwał grę. Po tym znów jego siatkarze popisali się świetną serią i wygrali II odsłonę 25:14, wyrównując stan meczu.
Trzecia partia rozpoczęła się lepiej dla częstochowian, którzy prowadzili 2:0. Następnie zespół z Wałbrzycha wyrównał stan tej części meczu na 8:8. Goście nie złożyli broni i konsekwentnie budowali przewagę, co umożliwiło im wygranie tego seta 25:20 i objęcie prowadzenia w meczu 2:1. Czwarty set był bardzo podobny do drugiego – wałbrzyszanie od razu wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca, skutecznie powiększając przewagę i kontrolując przebieg gry, co pozwoliło im wygrać 25:16 i doprowadzić do tie-breaka. A ten był bardzo zacięty. Victoria PWSZ prowadziła 3:1, ale po chwili już przegrywała 3:5, przez co po raz kolejny szkoleniowiec tej ekipy poprosił o przerwę. Potem rezultat oscylował koło remisu, a w końcówce sędziowie podjęli kontrowersyjną decyzję, z którą nie zgadzali się przyjezdni. Rywale skrzętnie wykorzystali ich zdenerwowanie i wygrali decydującego seta 15:13, a całe spotkanie 3:2.
W następnej serii gier Victoria PWSZ Wałbrzych pauzuje, a potem zagra w Sanoku z TSV, a mecz ten odbędzie się w środę, 18 stycznia.
TS Victoria PWSZ Wałbrzych – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2 (21:25, 25:14, 20:25, 25:16, 15:13)
Victoria: Schamlewski, Napiórkowski, Siwicki, Plizga, Hukel, Magnuszewski, Obrębski, Szydłowski (libero) oraz Pietkiewicz, Durski i Frąc.
Norwid: Oczko, Usowicz, Gromadzki, Kaczyński, Kogut, Smolarczyk, Zieliński (libero) oraz Miarka, Kraś, Kryński i Zawalski.