Energicznie zaczęli rok

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych w 16. kolejce grupy D II ligi pokonali w Kaliszu Energę Drogbruk 77:58. Było to dziewiąte zwycięstwo biało-niebieskich z rzędu w ligowych rozgrywkach.
Spotkanie zaczęło się od prowadzenia gospodarzy 6:2, ale nie trwało to długo. Podopieczni Arkadiusza Chlebdy szybko wyszli na prowadzenie 8:6, po trafieniach Piotra Niedźwiedzkiego oraz Marcina Wróbla. Następnie, po celnym rzucie zza linii 6,75 m Artura Mrówczyńskiego, to kaliszanie znów mieli przewagę nad Górnikiem, lecz po chwili ją stracili i już nie odzyskali jej do końca spotkania. Wałbrzyszanie spokojnie powiększali przewagę i po 10 minutach wygrywali 21:14. Druga kwarta rozpoczęła się od 2 trafień z rzutów wolnych Marcina Rzeszowskiego, ale następnie Energa rzuciła się do ataku i zmniejszyła stratę do zaledwie 1 punktu. Później – głównie za sprawą „Niedźwiedzia” i Michała Kozaka – goście poszli za ciosem, dzięki czemu ekspresowo powiększali przewagę i po pierwszej połowie prowadzili 46:27.
Trzecia odsłona była bardzo zła pod względem skuteczności w wykonaniu wałbrzyskiej drużyny. 10 rzutów było niecelnych, zawodnicy popełnili 5 strat i zdobyli tylko 8 oczek, autorstwa Rafała Niesobskiego oraz Bartłomieja Ratajczaka. W ostatniej ćwiartce dał o sobie znać nowy nabytek trenera Arkadiusza Chlebdy – Maciej Krówczyński, który sam zdobył w niej 10 punktów. Ostatecznie Górnik wygrał 77:58.

Energa Drogbruk Kalisz – Górnik Trans.eu Wałbrzych 58:77
Energa: Mrówczyński 31, Kołodziej 10, Galewski 8, Wojciechowski 7, Kol 2, Walczak 0, Przybylski 0, Pawlik 0, Kowalski 0, Ostój 0, Bartkowski 0.
Górnik: Niesobski 14, Ratajczak 14, Niedźwiedzki 13, Krówczyński 10, Kozak 10, Wróbel 9, Glapiński 2, Jeziorowski 2, Rzeszowski 2, Bochenkiewicz 1, Durski 0.