Sokół pokazał pazury

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych niespodziewanie przegrali w Międzychodzie z Sokołem 67:70. Jest to druga ich porażka w tym sezonie w lidze, przez co tracą już 2 punkty do lidera, którym jest Śląsk Wrocław.

Początek pierwszej kwarty był fatalny w wykonaniu gości. Na rzut za trzy punkty Jakuba Nowaka odpowiedział Michał Kozak w ten sam sposób, wyrównując stan meczu na 3:3, ale potem, przez liczne straty, Sokół prowadził po 3 minutach 9:3. Następnie biało-niebiescy wzięli się za odrabianie strat i wynik potem długo oscylował koło remisu. W końcówce wałbrzyszanie prowadzili nawet 22:21, ale po dwóch celnych rzutach wolnych Adama Adamskiego po 10 minutach gospodarze wygrywali 23:22. Początkowo druga kwarta była zacięta i na zmianę raz prowadzili zawodnicy z Międzychodu, a raz z Wałbrzycha. Ale w miarę upływu czasu biało – niebiescy byli coraz mniej skuteczni i znów popełniali dużo strat, przez co miejscowi im odskoczyli i po pierwszej połowie byli na prowadzeniu 44:35.
Od początku trzeciej odsłony podopieczni Arkadiusza Chlebdy ruszyli do odrabiania strat, co robili konsekwentnie i w końcu (po dwóch trafieniach z rzutów wolnych Macieja Krówczyńskiego) wyszli na prowadzenie 55:54. W ostatniej ćwiartce przyjezdni mieli już 5-6-punktową przewagę (67:61), ale w końcówce znów zawiodła skuteczność, co wykorzystali zawodnicy Sokoła, popisując się serią 9:0, przez co wałbrzyszanie przegrali 67:70, ponosząc drugą porażkę z rzędu w tym sezonie.
W następnej kolejce Górnik Trans.eu zagra we własnej hali z Rawią Rawicz. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 14 stycznia o godz. 17:30.
Sokół Międzychód – Górnik Trans.eu Wałbrzych 70:67 (23:22, 21:13, 10:20, 16:12)
Sokół: Kalinowski 19, Kopciński 12, Nowak 12, Kwiatkowski 10, Adamski 6, A. Chodkiewicz 4, Zawadzki 3, M. Chodkiewicz 3, Smarzy 1, Urban 0, Kuca 0, Wejman 0.
Górnik: Niesobski 23, Niedźwiedzki 13, Kozak 9, Glapiński 7, Ratajczak 5, Wróbel 4, Krówczyński 4, Bochenkiewicz 2, Rzeszowski 0, Durski 0, Jeziorowski 0.