Znów tylko punkt

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych, w meczu 12. kolejki I ligi, przegrali w hali Aqua-Zdrój z AZS Stal Nysa 2:3. Jest to już jedenasta porażka z rzędu podopiecznych Przemysława Michalczyka w tym sezonie.

Po dość spokojnym i wyrównanym początku, Stal wykorzystała błędy rywala i odskoczyła na 3 punkty. Nie trwało to jednak długo, ponieważ gospodarze wzięli się za odrabianie strat i wyszli na prowadzenie 10:8. Przez długi czas toczyła się walka punkt za punkt, aż do stanu 23:23 i dalej nie było wiadomo, kto wygra pierwszego seta. Ostatecznie – po bardzo zaciętej końcówce – wałbrzyszanie przegrali 24:26. Początek drugiej partii wyglądał bardzo podobnie do poprzedniej: rywalizacja była bardzo wyrównana i wynik oscylował koło remisu. Potem jednak miejscowi wyszli na prowadzenie 8:3, grali dobrze, wykorzystując błędy przeciwnika. Stopniowo powiększali przewagę, dzięki czemu pewnie zwyciężyli 25:16, wyrównując stan meczu.
Trzecia odsłona była zupełnym przeciwieństwem drugiej. Już na początku Stal wyszła na prowadzenie 8:4, a następnie bardzo skutecznie powiększała swój dorobek punktowy, konsekwentnie wykorzystując dużo słabszą dyspozycję gospodarzy. Ostatecznie nyska ekipa wygrała aż 25:14 i prowadziła w setach 2:1. Czwarty set miał być walką o życie dla zespołu z Wałbrzycha i tak się stało. Po początkowej przewadze przyjezdnych, rywalizacja się wyrównała, a z biegiem czasu drużyna trenera Michalczyka wyszła na prowadzenie 18:15. Goście zdołali jednak odrobić straty i znów zapowiadała się bardzo zacięta końcówka seta, w której tym razem lepsi byli gospodarze, zwyciężając 25:23, i do rozstrzygnięcia spotkania była potrzebna piąta odsłona. Tie-break rozpoczął się od prowadzenia 3:0 dla Stali, która utrzymała do końca spotkania 3-punktową przewagę, a wałbrzyszanie mimo walki i zaangażowania bili głową w mur. W konsekwencji Victoria PWSZ przegrała seta 12:15 i cały mecz 2:3.
W następnej kolejce podopieczni Przemysława Michalczyka podejmą w hali Aqua-Zdrój SMS PZPS Spała. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 17 grudnia.