https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Jachimowicz i Tokarczuk pod Atlantami

 
Biblioteka pod Atlantami w Wałbrzychu zaprasza 7 grudnia, o godz. 17.00 na otwarcie wystawy „Olga Tokarczuk na świecie. Przekłady. Odgłosy prasy. Fotografii”.
 
Prezentowane są na niej eksponaty z prywatnego archiwum pisarki – wszystkie obcojęzyczne wydania książek Olgi Tokarczuk, artykuły prasowe na temat pisarki, a także fotografie wykonane w różnych sytuacjach, m.in. podczas targów książki, spotkań autorskich, konferencji i wywiadów. W wydarzeniu wystawy weźmie udział Olga Tokarczuk. Czytelnicy jej książek będą mieli okazję wziąć udział w prowadzonym przez dr Sylwię Bielawską spotkaniu z pisarką, które rozpocznie się tuż po wernisażu.
Z kolei 9 grudnia o godz. 17.00 Biblioteka pod Atlantami (Galeria pod Atlantami – Rynek 9) wraz ze Stowarzyszeniem Współpracy Polska – Wschód Oddział w Wałbrzychu, Stowarzyszeniem Autorów Polskich Oddział Wałbrzych oraz Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury, zaprasza na podsumowanie obchodów Roku Mariana Jachimowicza pod patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha dra Romana Szełemeja. Natomiast 10 grudnia o godz. 11.00 w wałbrzyskim ratuszu (sala Witrażowa) rozpocznie się konferencja naukowa poświęcona życiu i twórczości Mariana Jachimowicza, a o godz. 16.00 w Bibliotece pod Atlantami odbędzie się gala finałowa V Międzynarodowego Konkursu Poetyckiego im. Mariana Jachimowicza z udziałem laureatów i zaproszonych gości.
(RED)
olga-tokarczuk-na-swiecie

REKLAMA

Kliknij tutaj