https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dostali książki i czytniki

100 książek papierowych, 500-ebooków i dziesięć czytników Amazon Kindle otrzymał Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowym Siodle. Szkolna biblioteka w ramach programu Amazon „Kindloteka”, promującego czytelnictwo, zyskała tak wiele!
 
Zarówno książki elektroniczne, jak i tradycyjne były wybierane przez uczniów i pracowników szkoły. Znalazły się wśród nich pomoce dydaktyczne i metodyczne, podręczniki oraz lektury szkolne i popularne nowości wydawnicze. W czytniki wgrane zostały także książki w języku angielskim – uczniowie skorzystają z nich w nauczaniu języka obcego.
– Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowym Siodle dołączył do programu Kindloteka 23 listopada 2016 r. Nasza placówka została w tym roku zwycięzcą konkursu ze względu na największą liczbę głosów oddanych przez pracowników Amazon. Program Kindloteka jest wdrażany na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce, bo w tych regionach firma ma swoje centra logistyki e-commerce. W przekazaniu książek i czytników brał udział przedstawiciel firmy Amazon – Community Relations Manager Krzysztof Rapacz, oraz pracownicy powiatu wałbrzyskiego. Dyrekcji oraz wychowankom i kadrze pedagogicznej w realizacji programu Kindloteka pomógł Krzysztof Dziechciarek – długoletni przyjaciel placówki, jednocześnie pracownik Amazon we Wrocławiu oraz Aleksander Kojro. Dzięki programowi Kindloteka czytelnictwo w placówce dla słabosłyszących wychowanków oraz dla uczniów z autyzmem i zespołem Aspergera wzrośnie. Szkoła będzie korzystać z urządzeń służących zarówno do czytania, jak i prowadzenia lekcji. Czytnik e-booków może być dla uczniów dobrą alternatywą dla zakupu lektur szkolnych. Dzięki udziałowi w projekcie Amazon „Kindloteka” zmienia się wizerunek biblioteki szkolnej. Placówka otrzymała również zaaranżowany przez Amazon kącik czytelniczy do bezpiecznego przechowywania i ładowania czytników, za co społeczność placówki składa serdeczne podziękowania firmie Amazon i wszystkim jej pracownikom zaangażowanym w akcję – podkreśla Dorota Błażejowska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Siodle.
(RED)
 nowe-siodlo-amazon
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Przedstawiciele Amazona przekazali 100 książek papierowych, 500-ebooków i dziesięć czytników.

REKLAMA

Kliknij tutaj