https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Surrealistyczna sztuka w Starej Kopalni

Wernisaż wystawy prac wałbrzyskiego artysty Krzysztofa Heksla w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu przyciągnął tłum ludzi, na czele z władzami miasta, kolekcjonerami obrazów, dziennikarzami, ale również licznych sympatyków twórczości tego artysty. Wystawa będzie czynna do 27 listopada, w godzinach 10.00-18.00, a obrazy można podziwiać bezpłatnie.
 
Wernisaż rozpoczęło wystąpienie wiceprezydenta Wałbrzycha Zygmunta Nowaczyka oraz dyrektora Starej Kopalni Anny Żabskiej, która w kilku słowach przybliżyła postać i twórczość autora. Po oficjalnym wstępie, około setka przybyłych gości przeszła do podziwiania ekspozycji oraz do rozmów prywatnych z Krzysztofem Hekslem.
Wystawa „Malarstwo” prezentuje kilkanaście prac, które nie są tytułowane. Warto wspomnieć, że obrazy to w większości tegoroczne prace artysty, a wśród nich kilka, które zostały namalowane specjalnie na tę okoliczność. Nigdzie dotąd nie były prezentowane publiczności. Przybyli goście na bieżąco mogli dzielić się swoimi wrażeniami oraz emocjami z samym autorem, który chętnie wdawał się w dyskusję z każdym, kto miał na to ochotę. Przedstawiciele mediów, gazet oraz telewizji regionalnej przygotowywali relacje z tego wydarzenia, a Krzysztof Heksel udzielał wywiadów. Oprawę muzyczną stanowiły tzw. „dźwięki kosmosu”, które zaskakująco dobrze łączyły się z tematyką i klimatem całej wystawy, a dodatkowo nadawały jej specyficznego „smaku”.
Ciekawostką jest fakt, że w tym samym czasie trwała wystawa „FluxExhibition” w The Old Truman Brewery w Londynie. Wśród wielu prezentowanych tam dzieł sztuki znalazły się dwa obrazy Krzysztofa Heksla.
(RED)
heksel-stara-kopalnia
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wystawa obrazów Krzysztofa Heksela w Starej Kopalni będzie czynna do 27 listopada.

REKLAMA

Kliknij tutaj