https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Active łączy gminy

 
Gmina Walim dołączyła do strefy Active, którą 5 czerwca tego roku oddały do użytku gminy Głuszyca i Jedlina Zdrój. – Nowe trasy ACTIVNEJ rekreacji dla miłośników biegania, nordic-walking oraz kolarstwa górskiego już gotowe – mówi Paweł Brzozowski, dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.
 
#ACTIVE to licząca ponad 20 km trasa, łącząca sąsiadujące ze sobą gminy: Głuszycę i Jedlinę-Zdrój. Trasa dedykowana jest dla rowerzystów, biegaczy i miłośników nordic-walking. Oznaczono na niej drogowskazy wraz z odległościami do największych atrakcji turystycznych obu gmin. Ponad 8 km trasy wiedzie przez Głuszycę, a 12 km przez Jedlinę Zdrój.
Ostatnio do strefy ACTIVE dołączyła Gmina Walim.
– Nasz trasa ACTIVE to ponad 14 km, łączących sąsiadujące ze sobą gminy: Walim, Głuszycę oraz Jedlinę-Zdrój. Prowadzi ona od kompleksu  Osówka, przez Walim, Sztolnie Walimskie, Jugowice, Olszyniec i łączy się z już istniejącymi- 20 kilometrami tras w Jedlinie Zdrój i Głuszycy. Koszty związane z zakupem oznakowania poniosło Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, natomiast montażem tabliczek informacyjnych zajęła się grupa MTB Walim Team. Zapraszamy do zapoznania się z nowo wyznaczoną trasą ACTIVE, przebiegającą urokliwymi zakątkami naszej gminy –zachęca Paweł Brzozowski.
Gospodarze wszystkich gmin planują rozbudowę trasy #ACTIVE oraz uruchomienie aplikacji mobilnej, odsyłającej do informacji na gminnych stronach internetowych na temat mijanych na trasie atrakcji turystycznych, punktów widokowych czy też gastronomicznych.
(RED)
active-walim
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dzięki przyłączeniu się Gminy Walim, trasa Active ma już 34 km długości.

REKLAMA

Kliknij tutaj