Pogrom Muszkieterów

Nie zwalniają tempa koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych w rozgrywkach grupy D II ligi. Tym razem w 12. kolejce rozgromili w Nowej Soli Muszkieterów aż 91:42. Jeżeli Śląsk Wrocław nie wygra swojego meczu, to wałbrzyszanie powrócą na fotel lidera w ligowej tabeli.

Od początku spotkania dominowali goście, którzy byli zdecydowanym faworytem tej rywalizacji. Na początku prowadzili 6:0, po trafieniach Piotra Niedźwiedzkiego i Bartłomieja Ratajczaka, ale po 2 „trójkach” Jakub Der wyrównał rezultat i następnie gospodarze prowadzili niespodziewanie 8:6. Trwało to jednak chwilę, bo potem podopieczni Arkadiusza Chlebdy popisali się serią 15:0 i wygrali pierwszą kwartę 21:8. W drugiej odsłonie biało-niebiescy zagrali najlepiej pod względem skuteczności, ponieważ zaaplikowali rywalom 25 punktów, a Rafał Niesobski miał już wówczas w dorobku 13 zdobytych oczek, a „Niedźwiedź” 11 i po pierwszej połowie prowadzili aż 46:20.
Trzecia kwarta zaczęła się tak samo, jak skończyła pierwsza – serią 15:0 wałbrzyszan, którzy mieli na ponad 5 minut przed końcem partii aż 40 punktów przewagi nad rywalem. Potem kontrolowali przebieg tej części spotkania, w której zagrali najlepiej pod względem defensywy, tracąc tylko 6 punktów i na 10 minut przed końcem meczu wygrywali 68:26. Szkoleniowiec przyjezdnych, mając już mecz pod kontrolą, wpuścił na parkiet m.in. Damiana Durskiego i Marcina Jeziorowskiego. Mimo to jego zespół zdołał powiększyć przewagę do aż 50 oczek, której ostatecznie nie udało się utrzymać. Ale wałbrzyszanie wygrali 91:42.
W następnej kolejce Górnik Trans.eu zagra w Wałbrzychu ze Stalą Ostrów Wlkp. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 3 grudnia o godz. 18:30.

Muszkietrowie Nowa Sól – Górnik Trans.eu Wałbrzych 42:91 (8:21, 12:25, 6:22, 16:23)
Muszkieterowie: Der 11, Łopiński 7, Krawczyk 4, Góreńczyk 4, Ostrowski 4, Majchrzak 3, Winiarski 3, Bednarczyk 2, Chorągwicki 2, Busz 2, Ludwisiak 0, Kamrowski 0.
Górnik: Wróbel 22, Niedźwiedzki 18, Niesobski 17, Glapiński 8, Durski 7, Kozak 7, Rzeszowski 6, Ratajczak 4, Bochenkiewicz 2, Jeziorowski 0.