Zwycięskie zakończenie roku

W ostatnim meczu rundy jesiennej piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych w pięknym stylu pokonały Olimpię Szczecin 4:0. Dzięki tej wygranej poprawiły statystykę wygranych na własnym boisku oraz utrzymały 3. miejsce w tabeli ekstraligi.
Celem wałbrzyszanek była tylko i wyłącznie wygrana, ponieważ Czarni Sosnowiec wygrali swój mecz, a UKS SMS Łódź zremisował. Jest to o tyle ważne, że te ekipy walczą obecnie z AZS PWSZ o 3. miejsce w tabeli ekstraligi. W dodatku liczyły na co najmniej powtórkę z wiosny tego roku, kiedy jeszcze pod wodzą trenera Marcina Gryki na Stadionie 1000-lecia w Wałbrzychu wygrały 2:0.
Wałbrzyszanki od początku ruszyły się do ataku i już w 6 min. do sytuacji sam na sam z bramkarką doszła Oliwia Maciukiewicz, lecz jej strzał pewnie złapała golkiperka Olimpii. Dziesięć minut później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego doszło do zamieszania w polu karnym przyjezdnych i do piłki doszła Małgorzaty Mesjasz, która z najbliższej odległości otworzyła wynik meczu. W 29 min. na strzał przewrotką zdecydowała się Karolina Gradecka, jednak futbolówka poszybowała minimalnie nad poprzeczką. Cztery minuty później bezpośrednio z rzutu wolnego uderzała Anna Rędzia, lecz dobrze interweniowała bramkarka ze Szczecina. Tuż przed przerwą w polu karnym sfaulowana została Emilia Bezdziecka, za co sędzia podyktowała rzut karny, który pewnie na gola zamieniła Mesjasz.
W przerwie obaj szkoleniowcy nie dokonali roszad w składach, a gospodynie zaczęły drugą część spotkania z wysokiego „C”, ponieważ w 49 min. Anna Rędzia po indywidualnej akcji doszła do sytuacji jeden na jeden z golkiperką gości i podwyższyła wynik na 3:0. Dwie minuty później mogło być już 4:0, kiedy trzy zawodniczki Kamila Jasińskiego miały przed sobą tylko bramkarkę, ale Oliwia Maciukiewicz w znakomitej sytuacji przestrzeliła. Długo trzeba było czekać na kolejną akcję, bo dopiero w 77 min., po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, strzeliła Klaudia Miłek, piłka trafiła w poprzeczkę, ale jeszcze z dobitką zdążyła Aleksandra Jaworek, która uderzeniem głową ustaliła wynik spotkania na 4:0 dla AZS PWSZ. Jeszcze przed końcem szkoleniowiec miejscowych dokonał dość nietypowej zmiany – Darię Antończyk zastąpiła Patrycja Urbańska, która po raz pierwszy zagrała w tym sezonie w ekstralidze.

AZS PWSZ Wałbrzych – Olimpia Szczecin 4:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Mesjasz (16), 2:0 Mesjasz (45-k), 3:0 Rędzia (49), 4:0 Jaworek (77). Widzów: 100.
AZS PWSZ: Antończyk (90 Urbańska) – Aszkiełowicz, Gradecka, Mesjasz, Ratajczak (84 Iwańczuk) – Gonzalez (84 Kowalczyk), Rędzia, Dereń (75 Jaworek), Bezdziecka (55 Miłek), Salwa – Maciukiewicz.