Pogrom w Hali Wałbrzyskich Mistrzów

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych od początku nowego sezonu sieją postrach wśród rywali. W 2. kolejce grupy D II ligi pokonali w derbach Röben Gimbasket Wrocław aż 84:55.

Pierwszy mecz w roli gospodarza Górnik Trans.eu rozegrał w Hali Wałbrzyskich Mistrzów. Po zwycięstwie w Kątach Wrocławskich z Polkątami 97:67, także w spotkaniu z Gimbasketem podopieczni Arkadiusza Chlebdy byli faworytem.
Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy, gdyż już po niecałej minucie gry prowadzili 4:0, po dwóch trafieniach Piotra Niedźwiedzkiego. Następnie dwukrotnie celnie rzucił Rafał Glapiński i znów akcje wykorzystywał „Niedźwiedź”, dzięki czemu prowadzili już 11:0! Potem jednak rywalizacja się nieco wyrównała i do głosu doszli goście, przez co po pierwszych dzisięciu minutach na tablicy widniał wynik 19:13 dla Górnika. Przed rozpoczęciem drugiej kwarty trener Arkadiusz Chlebda dokonał aż 4 roszad w wyjściowym składzie, dzięki czemu jego zespół jeszcze lepiej grał w ofensywie. Już w pierwszej fazie do kosza celnie rzucili Marcin Rzeszowski, Michał Kozak oraz Piotr Niedźwiedzki i było już 26:13. Na półtorej minuty przed końcem wałbrzyszanie powiększyli swoją przewagę do 20 oczek, a po pierwszej połowie prowadzili 43:21.
Trzecia ćwiartka była bardzo emocjonująca pod względem efektywności obu zespołów. Górnik oraz Gimbasket postawili na atak, zapominając przy okazji nieco o obronie, dzięki czemu wynik co chwilę się zmieniał. Ekipy grały kosz za kosz, dzięki czemu III kwarta zakończyła się wynikiem 23:23, po ostatnim rzucie za trzy punkty Pawła Pirosa. Na ostatnie dziesięć minut spotkania zespoły wyszły przy prowadzeniu gospodarzy 66:44. Ostatnia odsłona była już formalnością, przez co w końcówce szkoleniowec wałbrzyszan dał szansę m. in. młodemu Marcinowi Jeziorowskiemu, gdyż jego zespół miał spotkanie pod kontrolą. Ostatecznie Górnik Trans.eu wygrał 84:55, a najskuteczniejszymi zawodnikami byli Piotr Niedźwiedzki i Rafał Niesobski, którzy zdobyli po 21 punktów.
W następnej serii gier biało-niebiescy zagrają w Wałbrzychu z Energą Drogbruk Kalisz. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 8 października o godz. 16:30.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Röben Gimbasket Wrocław 84:55 (19:13, 24:8, 23:23, 18:11)
Górnik Trans.eu: Niedźwiedzki 21, Niesobski 21, Wróbel 16, Kozak 7, Piros 5, Bochenkiewicz 4, Rzeszowski 4, Glapiński 3, Ratajczak 2, Jeziorowski 1, Durski 0.
Röben Gimbasket: Gworek 15, Malitka 12, Małachow 12, Rogoziński 8, Kamberski 5, Szeszycki 3, Gac 0, Mańkiewicz 0, Chwastyk 0, Wajerowski 0, Gałczyński 0.