https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Szkoła Pamięci SPW już w Wałbrzychu

Czy potrafisz zapamiętać: 100 słów w podanej kolejności, 100 słów w wyrywkowej kolejności, 60 cyfrową liczbę po jednokrotnym przeczytaniu, rozmieszczenie 100 elementów na planszy o 100 polach? Nie? A absolwenci Szkoły Pamięci SPW to potrafią!
 
Szkoła Pamięci SPW zajmuje się szkoleniami z zakresu rozwoju pamięci, koncentracji uwagi, poprawy umiejętności uczenia się. Trening pamięci, to ćwiczenia pobudzające umysł do intensywnej pracy, dzięki czemu poprawiamy naturalną pamięć, poznajemy techniki pamięciowe i uczymy stosowania poznanych technik. W treningu wykorzystywane są najnowsze technologie wspomagające nauk.  Uczestnicy kursu otrzymują możliwość wzięcia udziału w Ogólnopolskich Mistrzostwach Pamięci Polish Memory Championschips.
Dzięki treningom uczniowie zdecydowanie szybciej będą przyswajali wiedzę szkolną, pozbędą się niepewności, a materiał będzie trwalej zapamiętany, co jest szczególnie przydatne przy egzaminach końcowych! W przypadku dzieci treningi przyjmują formę zabawy, zajęcia z młodzieżą cechuje większa intensywność oraz bezpośrednie przełożenie na treści szkolne.
Kursy adresowane są do osób uczących się, pracujących, dorosłych oraz seniorów. Po kilku lub kilkunastu latach od zakończenia formalnej edukacji zaczynamy zauważać, że już nie zapamiętujemy tak sprawnie, jak w czasach szkolnych. Dostrzegamy to wówczas, gdy chcemy nauczyć się nowych treści (np. języka obcego). Niekiedy nie zdajemy sobie sprawy, że od dłuższego czasu nie stymulujemy mózgu do pracy. Brak nowych wyzwań intelektualnych powoduje, że tracimy sprawność w uczeniu się i zapamiętywaniu.
Dzięki treningom pamięci zmienia się jakość życia, umiejętności zdobyte zwiększają samodzielność i pewność siebie. Rezultatem treningu pamięci jest opanowanie metod szybkiego uczenia się, wyćwiczona koncentracja uwagi, umiejętność zapamiętywania słówek z języków obcych, wzorów, dat, wydarzeń, nazwisk, imion, liczb oraz wszystkich potrzebnych informacji. Czas poświęcony na naukę skraca się, a jakość i ilość przyswojonych informacji zwiększa. Zapamiętujesz wszystko to, co tylko zechcesz!
Szkoła Pamięci SPW rozpoczyna swoją działalność w Wałbrzychu, a zajęcia będą się odbywały w Zespole Szkół Fundacji „Szkoła Gminna Menadżersko – Księgowa” przy ul. Armii Krajowej 35 B w Wałbrzychu. Informacje o kursach i zapisy – tel. 609 216 163.
(KD)
szkola-pamieci-1mv2

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty