https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Bezpieczne dzieci z Podgórza

„Bezpieczne dzieci” – pod takim hasłem w najbliższą sobotę (1 października) odbędzie się festyn w wałbrzyskiej dzielnicy Podgórze. Impreza została zaplanowana w godz. 10.00 – 14.00 na boisku Szkoły Podstawowej nr 5. Na najmłodszych mieszkańców Podgórza czeka wiele pokazów, prezentacji i konkursów (z nagrodami), związanych z bezpieczeństwem w codziennym życiu.
 
Będzie też bezpłatny ciepły posiłek, darmowe ciasto i wata cukrowa oraz wiele innych atrakcji! Na scenie wystąpi m.in. ZGAS – mistrz Polski w beatboxie i brzuchomówca, który nie tylko zaprezentuje swoje umiejętności, ale także przeprowadzi z dziećmi ciekawe i wesołe warsztaty. Dla najmłodszych podgórzan grać będzie DJ ZAP. Dorośli też znajdą podczas festynu coś dla siebie – m.in. będą mogli liczyć na bezpłatne porady prawnika.
Festyn organizują wspólnie: Rada Wspólnoty Samorządowej Podgórze i Stowarzyszenie Mieszkańców Podgórza, a współorganizatorem są Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy. W organizację festynu zaangażowała się Szkoła Podstawowa nr 5, do udziału w wydarzeniu zaproszone zostały m.in. policja, straż miejska oraz ratownicy GOPR.
Będzie to już drugi na wałbrzyskim Podgórzu festyn poświęcony bezpieczeństwu najmłodszych. Pierwszy odbył się rok temu. Jego pomysłodawcą były Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy, a RWS Podgórze i Stowarzyszenie Mieszkańców Podgórza podjęły się realizacji. Ubiegłoroczny festyn – dotyczący bezpieczeństwa na drodze – był bardzo udany i przyciągnął setki podgórskich dzieciaków! Organizatorzy liczą, że w tym roku będzie podobnie. Tegoroczny festyn będzie poświęcony bezpieczeństwu dzieci w codziennym życiu.
– Bardzo się cieszymy z tych festynów! To jedyne plenerowe imprezy dla dzieci w naszej dzielnicy od wielu, wielu lat. A są ciekawe, wesołe, atrakcyjne. W dodatku najmłodsi nie tylko się bawią, ale też poznają zasady bezpieczeństwa, co jest bezcenne. Zapraszamy serdecznie! – mówi Krzysztof Gołosz, prezes Stowarzyszenia Mieszkańców Podgórza.
Wstęp na festyn jest bezpłatny.
(EG)
festyn_bezp_dzieci2

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty