https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Jedlina w 10

Gmina Jedlina-Zdrój znalazła się wśród 10 nominowanych w rankingu „Wydatki ze środków unijnych na projekty społeczne – inwestycje”.
certyfikat-dla-jedliny
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
W dniach 22-23 września br. odbyło się XIV Samorządowe Forum Kapitału i Finansów – największa i najbardziej prestiżowa konferencja dla jednostek samorządu terytorialnego. Tegoroczna edycja to 10 ścieżek tematycznych i 60 paneli. Gościem specjalnym była Krystyna Janda, która podczas sesji inauguracyjnej mówiła o miastotwórczej roli kultury. Forum, podobnie jak rok wcześniej, odbyło się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Podczas uroczystej gali ogłoszono ranking samorządowych liderów w wykorzystaniu funduszy Unii Europejskiej na projekty społeczne – inwestycje 2016, który opracował prof. dr. hab. Paweł Swianiewicz na podstawie obiektywnych danych Głównego Urzędu Statystycznego oraz danych Ministerstwa Finansów.
Gmina Jedlina-Zdrój znalazła się wśród 10 laureatów, zajmując VII miejsce w kategorii małe miasta w Rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”, podsumowującym wykorzystanie funduszy UE na projekty społeczne obejmujące inwestycje w latach 2007 – 2015. Dyplom odebrał burmistrz miasta Leszek Orpel.
(KSZ)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty