https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Siatkarze jadą do Nysy

W ten weekend rozpoczynają się rozgrywki I ligi siatkarzy. Victoria PWSZ Wałbrzych pierwszy mecz nowego sezonu rozegra w Nysie. Spotkanie z AZS Stalą rozpocznie się 1 października o godz. 18.00.
SONY DSC
Po nieudanym sezonie (Victoria PWSZ 10 miejsce, AZS Stal – 9 miejsce), drużyny z Wałbrzycha i Nysy przeszły rewolucje kadrowe. W składzie Victorii PWSZ pozostało czterech siatkarzy: Paweł Olszewski, Sebastian Zieliński, Mateusz Frąc i Michał Szydłowski, a w AZS Stali: Piotr Łuka, Dawid Bułkowski, Łukasz Lubaczewski, Mateusz Nożewski i Bartłomiej Dzikowicz. W obu ekipach są też gracze, którzy do niedawna występowali po drugiej stronie siatki: w zespole prowadzonym przez trenera Przemysława Michalczyka jest to Patryk Napiórkowski, a w drużynie trenera Janusza Bułkowskiego Arkadiusz Olczyk. Co ciekawe, po raz pierwszy od dawna sobotni rywale nie spotkali się w okresie przygotowawczym i dlatego trudno wskazać faworyta inauguracyjnego meczu. Gospodarzom na pewno będzie sprzyjał własny parkiet i żywiołowo reagująca publiczność.
– Okres przygotowawczy przepracowaliśmy dobrze. Jestem zadowolony z zaangażowania zawodników. Na pewno jesteśmy przygotowani fizycznie, ale nie znaczy to, że nie będziemy nad tym nadal pracowali. Każde kolejne spotkanie będzie dla nas bardzo ważne w kontekście budowania zgrania zespołu. Na szczęście udało nam się przejść przez okres przygotowawczy bez większych urazów i jesteśmy gotowi do podjęcia nowych wyzwań. Jedziemy do nyskiego kotła sprzedać wszystko, co na ten moment mamy najlepsze. Na pewno nie będziemy faworytem, co nie zmienia faktu, że wierzymy w siebie i tanio skóry nie sprzedamy – mówi oficjalnemu serwisowi klubu trener Victorii PWSZ Przemysław Michalczyk.
(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty