https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Na ekologicznym szlaku

Dobre pomysły zmieniają nasz świat to akcja organizowana przez Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o. o., w ramach której Gmina Mieroszów pozyskała dofinansowanie na utworzenie Szlaku Ekologicznego w Parku Krajobrazowym Sudetów Wałbrzyskich, który usytuowany jest na terenie masywu góry Lesista Wielka. Szlak w ramach, którego powstała m.in. Eko-Klasa i oznaczona trasa o długości ok. 9 km z przyrodniczymi tablicami informacyjnymi, będzie propagował wiedzę na temat ekologii oraz lokalnej przyrody.
 
– Jest to wspaniałe miejsce do organizowania rajdów i lekcji ekologicznych, połączonych z propagowaniem zdrowego sposobu spędzania wolnego czasu, z działaniami na rzecz edukacji i świadomości ekologicznej. Mam nadzieję, że takie wykorzystanie naturalnego bogactwa Gór Suchych oraz Lesistej Wielkiej, potencjału turystycznego z uszanowaniem przyrody, będzie odpowiedzią Gminy Mieroszów na potrzebę sprostania wymaganiom najnowszym trendom w europejskiej turystyce proekologicznej. Dla nas mieszkańców regionu będzie to miejsce, w którym wychowywać będziemy najmłodsze pokolenia, uczyć mądrego, świadomego wykorzystania bogactwa natury, prostych zachowań jak niezaśmiecanie gór, segregowanie odpadków, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, a przy okazji dzieci będą mogły pooddychać zdrowym, górskim powietrzem. Co ważne, na tej trasie mogą spędzać dobrze czas całe rodziny, tablice podpowiadają nam jak nazywają się otaczające nas drzewa, jakie zwierzęta skrywają się w trawie, a po udanej wycieczce można odpocząć w Eko-Klasie i rozpalić ognisko na przygotowanym i wyznaczonym do tego miejscu. Otwieram działalność szlaku i zapraszam do korzystania z uroków gór w Gminie Mieroszów – powiedział burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński, który wręczył oficjalne podziękowania wszystkim zaangażowanym w projekt Eko Szlaku.
Dobre pomysły zachęcają także do współpracy szlachetnych ludzi i dlatego do współtworzenia szlaku włączyły się również: Fundacja Edukacji Europejskiej, Nadleśnictwo Wałbrzych, Dolnośląskie Parki Krajobrazowe, firma Friedlander, firma Zebra Sp z o.o , PGK Sanikom Sp z o.o PHU LAS BUD s.c, PWSZ im Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, Gimnazjum im. Krzysztofa Kieślowskiego, Dom Dziecka „Catharina”, Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej drużyna Virtus, Fundacja Dolina Inspiracji, PHU Bogler, pracownicy Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o. o.
Początek Eko Szlaku mieści się na parkingu w Unisławiu Śląskim (po prawej stronie, ok 300 m od wyjazdu z Unisławia w kierunku Mieroszowa) – współrzędne GPS : 50.702815, 16.216264.
(RED)
ekoszlak mieroszow 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji w gminie Mieroszów powstał Eko Szlak.

REKLAMA