Wałbrzyszanie zobaczą Borussię Dortmund

Drużyna Górnika Nowe Miasto Wałbrzych w kategorii U-11 wygrała wyjazd na mecz Borussi Dortmund! Wyjazd był nagrodą główną w loterii Finału Finałów Deichmann Minimistrzostw 2016. W losowaniu wzięło udział łącznie 2 000 drużyn z całej Polski. Wśród szczęśliwców znalazł się również zespół Turcji Kraków. W mistrzostwach wałbrzyszanie grali jako reprezentacja Polski.
deichmann 2016

Przez dwa dni w piłkarskich rozgrywkach w Wałbrzychu rywalizowały najlepsze drużyny z całej Polski. W kategorii U9 Niemcy Bydgoszcz pokonały w pełnym emocji meczu finałowym Argentynę Grudziądz. Trzecie miejsce zajęła Anglia Szczecin. W kategorii U11 mistrzowski tytuł zdobył zespół Holandii Szczecin, drugie miejsce wywalczyli młodzi piłkarze Brazylii Tychy, a kolejne Czechy Łódź. Zwycięzcy – oprócz pucharu i medali – otrzymali bilety na mecz Bayernu Monachium.