https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Festiwal Gulaszu

Zapraszamy na kolejną imprezę nie tylko dla smakoszy. Festiwal Gulaszu rozpocznie się w sobotę, 25 czerwca 2016 r. o godz. 14:00 do Parku Jordanowskim w Walimiu.
 
– Zapach gotujących się w bograczach gulaszy przyciąga do walimskiego Parku Jordanowskiego wielu smakoszy i miłośników tej wyśmienitej potrawy z różnych stron Regionu i kraju. Corocznie uczestnicy konkursu na najsmaczniejszy gulasz żwawo uwijają się przy swoich kociołkach, aby na godzinę 16.00 wszystkie potrawy były gotowe. Wtedy też następuje smakowanie przez  uczestników, a także przez jury wszystkich gulaszy: tych przygotowanych tradycyjnie oraz tych przyrządzonych nowatorsko. Festiwal gulaszu jest również sposobnością do skosztowania potrawy serwowanej przez grupę przyjaciół z Węgier, przygotowujących tradycyjny gulasz węgierski oraz posmakowania wyjątkowego “Walimskiego gulaszu ziemniaczanego”, serwowanego przez wójta Gminy Walim Adama Hausmana wprost z ogromnej patelni. To również okazja do miłego spędzenia czasu w gronie rodzinnym i udziału w wydarzeniu obfitującym w wiele zaskakujących atrakcji – podkreśla Ewelina Firlej z Urzędu Gminy Walim.
Impreza ma na celu promowanie przyjaźni polsko – węgierskiej oraz kultywowanie tradycji kulinarnych i dziedzictwa kulturowego. Wydarzenie ma formę konkursu kulinarnego. Wszystkich uwielbiających gulasz w każdej postaci czeka niesamowita impreza. Co najmniej 18 różnych rodzajów gulaszy: z dziczyzny, drobiu, ryb i wiele, wiele innych. Do tego wspaniały gulasz węgierski, gotowany przez gości z zaprzyjaźnionej partnerskiej gminy węgierskiej Harkakotony. W programie tegorocznego Festiwal Gulaszu między innymi: występ artystyczny dla dzieci „Klaun Klara i Patryk”, live cooking na patelni plenerowej, degustacja „Walimskiego gulaszu ziemniaczanego”, zabawa taneczna i koncert zespołu muzycznego „100%”.
(RED)
Plakat-A3-Gulasz

REKLAMA

Kliknij tutaj