Zabójcza końcówka

Piłkarze Górnika Wałbrzych wygrali w Legnicy z rezerwami Miedzi 2:1. Dzięki zwycięstwu biało-niebiescy jeszcze bardziej odskoczyli zespołom od trzeciego miejsca.
– Będzie to bardzo ważny mecz dla układu tabeli, a naszym celem jest utrzymanie pierwszego miejsca. Musimy stanąć na wysokości zadania, zagrać jak najlepiej, gdyż chcemy wywieźć z Legnicy 3 punkty – powiedział przed meczem pomocnik Górnika, Mateusz Sawicki. Zadanie jednak nie było łatwe, bo nawet druga drużyna Miedzi ma silną kadrę z doświadczonymi zawodnikami.
Trenerzy Robert Bubnowicz i Marcin Morawski w porównaniu do wygranego meczu ze Ślęzą Wrocław 1:0 nie dokonali żadnych zmian. Początek spotkania przebiegał bardzo spokojnie, gra toczyła się głównie w środku pola i obie drużyny nie stwarzały groźnych sytuacji. W 22 min. z lewej strony boiska strzelił Mateusz Sawicki, jednak piłka nie trafiła do siatki. Dwie minuty później z prawej strony uderzył Marcin Orłowski, lecz futbolówka przeleciała wzdłuż bramki. W 42 min. huknął Grzegorz Michalak i Dominik Budzyński z dużymi problemami obronił. Tuż przed przerwą dobrą okazję miał Kamil Zieliński, ale trafił wprost w ręce Kamila Jarosińskiego.
W 55 min. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niepewnie z bramki wyszedł Kamil Jarosiński, co wykorzystał Adam Wasilewski, który strzałem głową otworzył wynik spotkania. Po kilkunastu minutach zareagował sztab szkoleniowy biało-niebieskich i Grzegorza Michalaka zastąpił Mateusz Krawiec. W 80 min. Mateusz Sawicki, po indywidualnej akcji, wpadł w pole karne, oddał strzał w długi róg i wyrównał rezultat. Minutę później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Przemysław Wichłacz, przez co goście w ostatnich minutach z przewagą jednego zawodnika. W 88 min., po kolejnej centrze Sawickiego z lewej strony, z 10 m precyzyjnie uderzył Marcin Orłowski, pokonując Dominika Budzyńskiego.
Przed piłkarzami Górnika zaległy mecz 18. kolejki III ligi dolnośląsko-lubuskiej w Jeleniej Górze z Karkonoszami. Mecz odbędzie się we wtorek, 3 maja o godz. 12:00.

Miedź II Legnica – Górnik Wałbrzych 1:2 (0:0)
Bramki: 1:0 Wasilewski (55), 1:1 Sawicki (80), 1:2 Orłowski (88). Czerwona kartka: Wichłacz (81, za 2 żółte).
Górnik: Jarosiński – D. Michalak, Orzech, Tyktor, Surmaj – Radziemski, Rytko, Krzymiński, G. Michalak (66. Krawiec), Sawicki – Orłowski.