Derby bez goli

Piłkarki nożne AZS PWSZ Wałbrzych zremisowały w Lubinie z Zagłębiem 0:0. Dzięki temu zagwarantowały sobie udział w grupie mistrzowskiej ekstraligi kobiet.
Choć wałbrzyszanki przed 21. kolejką zajmowały czwarte miejsce w ligowej tabeli, to nie miały jeszcze zagwarantowanego udziału w grupie mistrzowskiej. Jednak lubinianki od dawna mają spore problemy kadrowe (w spotkaniu z AZS-em miały tylko 2 zawodniczki na ławce rezerwowych, w tym bramkarkę), więc była szans na przedłużenie passy zwycięstw. Do składu Marcina Gryki powróciła z pauzy za żółte kartki Aleksandra Bosacka, ale w kadrze zabrakło kontuzjowanej Magdaleny Konopki.
W 10 min. dwie dogodne sytuacje miały gospodynie, ale dobrze interweniowała Daria Antończyk. Sześć minut później z 10 m strzeliła Anna Rędzia, jednak piłka minęła słupek bramki Zagłębia. W 27 min. Agata Sobkowicz próbowała lobować golkiperkę miejscowych, lecz zawodniczka „Miedziowych” nie dała się zaskoczyć i złapała piłkę. Cztery minuty później pierwszy celny strzał w wykonaniu drużyny z Lubina oddała Emilia Zdunek, jednak znów pewnie obroniła bramkarka gości.
W przerwie Marcin Gryka nie dokonał żadnych zmian. W 50 min. pierwsze celne uderzenie z drużyny AZS PWSZ oddała Katarzyna Brzeska, jednak Andżelika Dąbek spokojnie złapała piłkę. Cztery minuty później znów okazję miała Anna Rędzia, lecz jej strzał z 15 m został obroniony. W 88 min. w polu karnym przewracana była wpuszczona na boisko kilka chwil wcześniej Daria Pluta, ale sędzia nie podyktowała jedenastki. Tuż przed końcem do sytuacji sam na sam z bramkarką doszła Emilia Bezdziecka, jednak Daria Antończyk bardzo dobrze obroniła.
W następnej kolejce wałbrzyszanki zagrają na własnym stadionie z Mitechem Żywiec. Mecz odbędzie się we wtorek, 3 maja o godz. 15:00.

Zagłębie Lubin – AZS PWSZ Wałbrzych 0:0
Żółta kartka: Aszkiełowicz. Widzów: 50.
AZS PWSZ: Antończyk – Aszkiełowicz, Mesjasz, Konat, Bosacka – Jędras (65 Botor), Rędzia, Brzeska, Gonzalez (60 Miłek) – Kowalczyk (84 D. Pluta), Sobkowicz.