Blisko, coraz bliżej

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali w Jaworznie MCKiS 70:60. Dzięki temu awansowali do III rundy fazy play-off o awans do I ligi. W niej zagrają ze zwycięzcą rywalizacji Kotwica Kołobrzeg – Gimbasket Przemyśl.
W pierwszym meczu w Wałbrzychu Górnik wygrał 73:63 i potrzebował jeszcze jednej wygranej, aby uzyskać promocję do kolejnej rundy. Ale pierwsze cztery minuty meczu rewanżowego w Jaworznie były bardzo słabe w wykonaniu gości. Co prawda jako pierwszy 2 punkty zdobył Rafał Niesobski, ale potem seriami trafiali miejscowi, którzy prowadzili aż 17:2. Koszykarze z Wałbrzycha odrobili 6 oczek i rywalizacja się wyrównała, lecz po pierwszych 10 minutach MCKiS prowadził 25:16. W drugiej kwarcie wałbrzyszanie rzucili się do odrabiania strat i głównie za sprawą Rafała Niesobskiego, Rafała Glapińskiego i Karola Obarka na 2 minuty i 13 sekund przed końcem pierwszej połowy prowadzili 36:35. Jednak w ostatnich 120 sekundach 5 punktów zdobyli miejscowi, którzy na długą przerwę schodzili prowadząc 40:36.
W trzeciej odsłonie przez 7 minut jaworznianie starali się utrzymać minimalne, 2-punktowe prowadzenie, co robili skutecznie. Później, po 2 celnych rzutach wolnych Pawła Bochenkiewicza podopieczni Arkadiusza Chlebdy prowadzili 49:48. W ostatnich sekundach III kwarty wynik oscylował koło remisu i na 10 minut przed końcem był remis 52:52. Wynik ten nie zadowalał żadnej z ekip, lecz to wałbrzyszanie szybko osiągnęli bezpieczną przewagę. Po trafieniach Marcina Rzeszowskiego, Rafała Niesobskiego, Pawła Pirosa i Marcina Wróbla na niecałe 6 minut przed końcem goście mieli już 11 punktów przewagi. W końcówce gra wyrównała się, lecz różnica punktowa utrzymała się i Górnik Trans.eu wygrał 70:60, dzięki czemu zagra w ćwierćfinale play off.
W następnej rundzie wałbrzyska drużyna zagra w Kołobrzegu z Kotwicą lub w Przemyślu z Gimbasketsem. Mecz odbędzie się w sobotę, 16 kwietnia.

MCKiS Jaworzno – Górnik Trans.eu Wałbrzych 60:70 (25:16, 15:20, 12:16, 8:18)
Górnik Trans.eu: Bochenkiewicz 15, Wróbel 14, Glapiński 11, Obarek 10, Niesobski 9, Piros 6, Rzeszowski 4, Krzymiński 1, Ratajczak 0.