Górnik znów liderem!

Piłkarze Górnika Wałbrzych wygrali w Gorzowie Wielkopolskim ze Stilonem 2:0, po dwóch bramkach Marcina Orłowskiego. Z kolei KS Polkowice przegrał we Wrocławiu ze Ślęzą 2:3, co pozwoliło wałbrzyszanom powrócić na pozycję lidera III ligi dolnośląsko-lubuskiej.
Górnik był faworytem spotkania w Gorzowie, jednak Robert Bubnowicz nie mógł skorzystać z Michała Oświęcimki i Grzegorza Michalaka, którzy są nadal kontuzjowani. Za to do składu wałbrzyszan wrócił Dariusz Michalak po pauzie za żółte kartki i zastąpił Marcina Morawskiego. Ale Stilon też miał o co walczyć, gdyż był na 8. miejscu, które jest pierwszym w strefie spadkowej.
Na początku spotkania oba zespoły ruszyły do ataku, ale strzelały niecelnie. Potem Stilon przejął inicjatywę na boisku, lecz goście dobrze bronili się. W 21 min. z rzutu wolnego strzelił Łukasz Maliszewski, jednak Kamil Jarosiński pewnie złapał futbolówkę. Trzy minuty później okazję mieli goście i po strzale jednego z zawodników piłka trafiła w poprzeczkę. Zespół z Wałbrzycha miał jeszcze jedną okazję – Marcin Orłowski zagrał do Mateusza Krawca, który oddał strzał, ale dobrze obronił Kacper Rosa.
W przerwie obaj trenerzy nie dokonali zmian, a po pierwszych wyrównanych 10 minutach, do śmielszych ataków zabrali się goście. Najpierw strzał Damiana Migalskiego został zablokowany, a dobitka Mateusza Sawickiego była niecelna. W 65 min. po dośrodkowaniu z 30 m Mateusza Krawca, wynik otworzył strzałem głową Marcin Orłowski. Dwie minuty później po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy kapitan Górnika po raz drugi wpakował piłkę do siatki i było 2:0. W 71 min. rezultat mógł podwyższyć Damian Migalski, jednak popularny „Nuno” strzelił w poprzeczkę.
W następnej kolejce Górnik zagra na własnym stadionie z Polonią-Stal Świdnica. Potyczka odbędzie się w sobotę, 16 kwietnia o godz. 15:00.

Stilon Gorzów Wlkp. – Górnik Wałbrzych 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Orłowski (65), 0:2 Orłowski (67). Żółte kartki: Kaczmarczyk oraz Rytko. Sędziował: Piotr Poźniak (Wrocław). Widzów: 200.
Stilon: Rosa – Mazalon, Ogrodowski, Gołdyn, Szwiec – Wiśniewski (83 Somrani), Kaczmarczyk, Szałas, Świtaj (69 Nowak) – Mrozek, Maliszewski (75 Chyrek).
Górnik: Jarosiński – D. Michalak, Orzech, Tyktor, Surmaj (80 Krzymiński) – Radziemski, Rytko, Krawiec, Orłowski, Sawicki – Migalski (89 Brzeziński).