https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Nasz powiat stolicą kultury

Dolnośląska stolica kultury to program wsparcia kultury, zaproponowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Pomysł na program powstał w wyniku realizacji Europejskiej stolicy kultury przez miasto Wrocław.
 
– Zaproponowany przez nas program otrzymał dofinansowanie w wysokości 300 tys. złotych, a wydarzenia kulturalne zagoszczą w każdej gminie powiatu wałbrzyskiego, wszyscy bowiem włodarze wyrazili chęć współorganizacji imprez na swoim terenie. Pierwszy raz „Ziemia wałbrzyska” będzie stolicą dolnośląskiej kultury. To ogromny sukces, tym bardziej, że raczej jesteśmy z tej kultury wykluczeni. Rozpoczniemy uroczystym otwarciem Dolnośląskiej stolicy kultury planowanym na 23 kwietnia 2016r, w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju. O szczegółach dnia otwarcia powiadomimy Państwa w najbliższym czasie – mówi Jacek Cichura, starosta wałbrzyski.
W programie Dolnośląskiej stolicy kultury będą: koncerty, teatry uliczne, spotkania regionalistyczne, parady bajkowe, plenerowe wystawy i z racji tego, że rok 2016 jest poświęcony twórczości Henryka Sienkiewicza, jego dzieł również nie zabraknie. Gościnnie zaprezentują się znane w świecie kultury nazwiska. Obecnie prowadzone są jeszcze rozmowy. Program zamknie się 15 grudnia br. Czeka nas bardzo bogaty harmonogram kulturalny. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy.
 
Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu
herb_powiat_walbrzyski

REKLAMA

Kliknij tutaj