https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Spotkanie z liderem

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych zagrają w 25. kolejce I ligi w Katowicach z GKS–em. Mecz odbędzie się w sobotę, 12 marca o godz. 17:00.

SONY DSC
Wałbrzyszanie stracili już szansę na awans do pierwszej ósemki – po wygranym spotkaniu 3:2 z AGH Kraków, zajmujący 8. miejsce AZS Stal Nysa pokonał KPS Kęty 3:0 i odskoczył na 7 punktów. Podopieczni Krzysztofa Janczaka zajmują obecnie 10. miejsce z dorobkiem 29 oczek, ale mają jeszcze szanse na awans na 9. lokatę, tylko muszą wygrać z katowiczanami, ponieważ z Hutnikiem Kraków wygrają walkowerem 3:0. Warto dodać, że aż 9 spotkań w tym roku z udziałem Victorii PWSZ zakończyło się tie–breakiem i jest duże prawdopodobieństwo, że może być dziesiąte.
Beniaminek I ligi jest liderem rozgrywek z dorobkiem 53 punktów, wygrywając aż 19–krotnie i tylko 5 razy przegrywając. W poprzedniej kolejce (tak jak więkość rywali w 2016 roku) GKS wygrał walkowerem z Hutnikiem Kraków 3:0 i jest coraz bliżej do zakończenia rundy zasadniczej na 1. pozycji w tabeli zaplecza Plus Ligi. Za to w ostatnim rozegranym meczu przegrał we własnej hali z SMS PZPS Spała 2:3, a ostatni raz wygrali 20 lutego z AGH Kraków 3:0. W ostatnim meczu z udziałem Victorii PWSZ i ekipy ze stolicy Górnego Śląska w Wałbrzychu katowiczanie wygrali 3:0.
 Radosław Radczak

REKLAMA

Kliknij tutaj