Jeszcze jeden

Koszykarze Górnika Trans.eu wygrali we własnej hali z WKK Wrocław 68:63 w ramach I rundy play–off o awans do I ligi. Jest to już trzecia wygrana biało–niebieskich z wrocławianami w tym sezonie.

Spotkanie zaczęło się od prowadzenia miejscowych 5:0, po trafieniach Pawła Bochenkiewicza i Marcina Wróbla. Goście szybko wyrównali rezultat, ale wtedy gospodarze błyskawicznie ruszyli znów do ataku i odskoczyli na 13:5. Ostatnie 5 minut I kwarty było dość wyrównanie i zakończyła się wynikiem 21:14, a wałbrzyszanie zawdzięczali przewagę głównie dzięki Marcinowi Wróblowi, który zdobył 10 punktów w ciągu 10 minut. Początek drugiej ćwiartki był dobrą kontynuacją w wykonaniu podopiecznych Arkadiusza Chlebdy, którzy po 3 minutach i 43 sekundach wygrywali 30:14. Ale następne 6 minut i 17 sekund było wręcz tragiczne w ich wykonani, bowiem nie zdobyli w tym czasie ani jednego punktu, grali fatalnie w defensywie, mieli dużo strat oraz byli bardzo nieskuteczni. W konsekwencji pod koniec WKK zdążyło wyrównać i po pierwszej połowie było 30:30.
W trzeciej partii gospodarze starali się odskoczyć rywalowi, co im się udało, gdyż po 4,5 min. mieli 9 oczek przewagi. Rywale chcieli znów odrobić straty, ale po dobrej grze Pawła Bochenkiewicza i Rafała Glapińskiego nie byli w stanie znacząco zmniejszyć dystansu. Na 10 minut przed końcem meczu Górnik prowadził 52:45, lecz po 2 minutach gry w IV kwarcie drużyna z Wrocławia przegrywała tylko 50:52. Wałbrzyska ekipa w chwili zagrożenia znów odskoczyła na 10 punktów, dzięki czemu mogła spokojnie rozegrać ostatnie minuty potyczki. W końcówce zrobiło się jednak gorąco, kiedy to na 45 sekund przed ostatnią syreną Jakub Kobel trafił na 63:65 i wydawało się, że może dojść do dogrywki, jednak Rafał Glapiński trafił zza linii 6,75 m i ustalił wynik na 68:63 dla swojego zespołu.
Górnik Trans.eu drugi mecz z WKK rozagra we Wrocławiu w sobotę, 19 marca o godz. 18:00.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – WKK Wrocław 68:63 (21:14, 9:16, 22:15, 16:18)
Górnik: Wróbel 18, Glapiński 13, Niesobski 9, Ratajczak 8, Bochenkiewicz 7, Obarek 7, Piros 6,  Jeziorowski 0, Kołaczyński 0, Ciuruś 0, Rzeszowski 0.
WKK: Józefiak 14, Wilk 12, Kobel 10, Kiwilsza 9, Kapa 8, Rutkowski 6, Jędrzejewski 4, Gawlina 0, Matusiak 0, Wnorowski 0.