https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Integracyjna Bajkolandia

Od września 2014 roku przy ul. Wrocławskiej 169 w Wałbrzychu działa Przedszkole Niepubliczne Bajkolandia. – Ciepła i rodzinna atmosfera jest jednym z wielu atutów naszej placówki – mówią właściciele placówki, która rozpoczęła zapisy do oddziałów integracyjnych.
 
– Przyjmujemy dzieci: niesłyszące, słabosłyszące, niewidome, słabowidzące, z niepełnosprawnością ruchową (w tym z afazją), z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi. W naszym przedszkolu jest także oddział terapeutyczny dla dzieci z autyzmem – podkreślają właściciele Przedszkola Niepublicznego Bajkolandia w Wałbrzychu.
Placówka zatrudnia liczną i wysoko wykwalifikowaną kadrę i prowadzi zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.
– U nas nauczyciel wspomagający jest w każdej grupie, co pomaga integracji dzieci niepełnosprawnych w grupie rówieśniczej. Mamy psychologa, logopedę, oligofrenopedagoga, pedagogów specjalnych oraz fizjoterapeutę. Dzięki temu możemy prowadzić z naszymi podopiecznymi indywidualne zajęcia na basenie, hipoterapię, dogoterapię, terapię psychologiczną i pedagogiczną, logopedyczną, integrację sensoryczną oraz fizjoterapię. Dysponujemy sprzętem do rehabilitacji, a nasz budynek jest dostosowany do przyjęcia dzieci z niepełnosprawnością ruchową – dodają właściciele przedszkola przy ul. Wrocławskiej 169 w Wałbrzychu.
Indywidualna terapia odbywa się w przedszkolu Bajkolandia codziennie i jest bezpłatna. Co więcej, brak jest opłat za czesne, a w ofercie jest także bezpłatny transport na terenie Wałbrzycha i okolic.
Przedszkole Bajkolandia we wrześniu 2014 roku przebojem wdarło się na wałbrzyski rynek. Co było kluczem do tego sukcesu?
– Zacznijmy od tego, że gwarantujemy opiekę nad dziećmi od godziny 5:30 do godziny 17:00. Godziny pracy, bliskość Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i świetna lokalizacja są wielkimi, ale nie jedynymi atutami Bajkolandii. Kolejne to: plac zabaw z dużym terenem rekreacyjnym i małe grupy – do 18 dzieci. Stawiamy przy tym na wszechstronny rozwój dziecka, dlatego dodatkowe zajęcia wybieramy wspólnie z rodzicami, dopasowując je do zainteresowań i predyspozycji dzieci. A w naszej ofercie – i to bez dodatkowych opłat – są między innymi: dwa języki obce, rytmika, tańce. Naszych podopiecznych odwiedzają teatrzyki i muzycy z filharmonii, a dzieci jeździły z kolei do teatru i na wycieczki, na przykład do fabryki bombek, czy do największej w Polsce sali zabaw we Wrocławiu. Co ważne dla wielu rodziców, stawiamy na ich bezpośredni kontakt ze wszystkim pracownikami naszego przedszkola. Tworzymy ciepłą, rodzinną atmosferę i dlatego oferujemy opiekę nad dziećmi już od 2 lat. Zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Wrocławskiej 169 w Wałbrzychu. A więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 690 499 433 – zachęcają właściciele przedszkola Bajkolandia.
(TP)
bajkolandia

REKLAMA

Kliknij tutaj