Derbowa wygrana na koniec

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych wygrali we Wrocławiu z WKK 88:79 w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego w grupie D II ligi. W fazie play–off biało-niebiescy spotkają się… znów z WKK.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia 9:0 dla gości, po trafieniach Rafała Niesobskiego (dwukrotnie), Marcina Wróbla (za 3 pkt.) oraz Pawła Bochenkiewicza. Potem Mateusz Gawlina trafił raz z rzutów wolnych, a następnie wałbrzyszanie znów odskoczyli i prowadzili już nawet 17:1! Dzięki temu mogli spokojniej rozegrać końcówkę I kwarty, którą wygrali 28:9. Na początku drugiej odsłony przyjezdni powiększyli przewagę do 24 oczek, ale nie trwało to długo, ponieważ gospodarze wzięli się za odrabianie strat. Głównie za sprawą Szymona Kiwilszy oraz Patryka Wilka wrocławianie wygrali kwartę 24:18, ale po pierwszej połowie przegrywali 33:46.
Po długiej przerwie trener Arkadiusz Chlebda dokonał aż 4 zmian: zeszli rezerwowi, a na ich miejsce pojawili się m. in. Rafał Glapiński oraz Marcin Wróbel. Dzięki wprowadzonym zmianom zawodnicy z Wałbrzycha znów powiększyli przewagę do ponad 20 punktów. Dobrze funkcjonowała gra zespołowa Górnika Trans.eu, dzięki czemu po trzeciej ćwiartce było już 67:46. A warto dodać, że na minutę i 30 sekund przed zakończeniem kwarty na parkiecie pojawił się debiutant w wałbrzyskich barwach – Bartłomiej Szmidt. Ostatnia odsłona była zdecydowanie najsłabsza w wykonaniu gości, przez co w ciągu 5 pierwszych minut WKK zdążyło zmniejszyć stratę do zaledwie 3 punktów i w tej części gry prowadziło aż 19:2! Po tej fatalnej serii szkoleniowiec gości znów zdecydował się na poczwórną roszadę w składzie, wpuszczając doświadczonych zawodników w miejsce młodych. Głównie za sprawą Pawła Bochenkiewicza, który zdobył w ostatniej kwarcie 9 oczek, wałbrzyszanie znów uciekli rywalowi i wygrali spotkanie 88:79.
W I rundzie fazy play–off Górnik Trans.eu zagra we własnej z wrocławskim WKK. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 12 marca, o godz. 17:00.