Debiut Krawca jak marzenie

Piłkarze Górnika Wałbrzych pokonali w Świdnicy Polonię–Stal 2:0 w Pucharze Polski na szczeblu OZPN Wałbrzych. W finale wałbrzyszanie spotkają się z Orłem Ząbkowice Śląskie lub Lechią Dzierżoniów.

Oba zespoły znają się ze zmagań w III lidze dolnośląsko–lubuskiej. We wrześniu, również w Świdnicy, biało – niebiescy wygrali 2:1 (po golach Bartosza Tyktora i Michała Oświęcimki). Było to wyjątkowy mecz dla Marcina Morawskiego i Jana Rytki, którzy w poprzednim sezonie grali w Polonii oraz dla Wojciecha Szuby, który w sezonie 2013/14 reprezentował barwy Górnika.
W sobotniej inauguracji rundy wiosennej trener Robert Bubnowicz nie mógł skorzystać z kontuzjowanych Sławomira Orzecha i Grzegorza Michalaka, za to wystawił w pierwszym składzie debiutującego w zespole wałbrzyskim Mateusza Krawca. Już w 6 min. okazję do otwarcia wyniku mieli goście, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Marcina Morawskiego z piłką tuż przed bramką minął się Marcin Orłowski. Za to dziewięć minut później futbolówkę przed szesnastką otrzymał Mateusz Krawiec, który ograł kilku obrońców i oddał prosty strzał, pokonując golkipera miejscowych. Gospodarze długo nie potrafili dostać się przed bramkę rywala. W końcu w 42 min. 100–procentową sytuację miał Jegor Tarnow, ale świetną interwencją popisał się Kamil Jarosiński. Tuż przed przerwą sytuację na podwyższenie wyniku miał Orłowski, ale uderzył niecelnie.
W przerwie Robert Bubnowicz dokonał jednej zmiany – Kamila Jarosińskiego zastąpił w bramce Damian Jaroszewski. Początkowo druga część spotkania była wyrównana, ale po 10 minutach przewagę znów osiągnęli biało–niebiescy. W 68 min. na strzał z 35 m zdecydował się Jan Rytko i pięknie huknął prosto w okienko bramki, podwyższając rezultat na 2:0. Osiem minut później za Michała Oświęcimkę i Mateusza Krzymińskiego weszli Mateusz Sawicki oraz Damian Migalski. Zmiany te oznaczały chęć podwyższenia wyniku i spokojne rozegranie końcówki meczu. Oba zespoły nie stworzyły jednak żadnej sytuacji i Górnik ostatecznie wygrał 2:0, dzięki czemu awansował do finału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Wałbrzych.
Najbliższy mecz biało–niebiescy zagrają w Dzierżoniowie z Lechią w ramach 20. kolejki III ligi dolnośląsko–lubuskiej. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 13 marca o godz. 15:00.

Polonia–Stal Świdnica – Górnik Wałbrzych 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Krawiec (15), Rytko (68).
Górnik: Jarosiński (46 Jaroszewski) – Rytko, Tyktor, D. Michalak, Krzymiński (76 Sawicki) – Radziemski, Oświęcimka (76 Migalski), Morawski, Orłowski, Surmaj – Krawiec (88. Sobiesierski).