Lanie od lidera

Koszykarze Górnika Trans.eu przegrali w Lesznie z Jamalexem Polonią aż 68:102. Jest to czwarta porażka biało–niebieskich w tym sezonie.

Na początku lepiej grali goście, którzy prowadzili 4:0 po trafieniach Marcina Wróbla i Rafała Glapińskiego. I był to miły złego początek, bo potem wałbrzyszanie tylko jeszcze raz wyszli na prowadzenie 9:7. Po tym gospodarze poprawili grę w obronie, przez co wałbrzyszanie zaczęli grać nieskutecznie w ataku. Rywale zaczęli im odskakiwać i po I kwarcie było 23:19. W drugiej odsłonie gospodarze konsekwentnie postawili na atak, a goście grali nieskutecznie i w obronie, i w ataku. Szczególnie mieli problemy z Nikodemem Sirijatowiczem, który zdobył 13 oczek w tej części gry, a po pierwszej połowie Polonia prowadziła 51:36.
Początek trzeciej ćwiartki był dość wyrównany i wynik oscylował koło 15 oczek przewagi lidera. Niestety, potem podopieczni Arkadiusza Chlebdy grali nieskutecznie, popełniali dużo strat, dlatego w konsekwencji gospodarze znów odskoczyli rywalowi na ponad 20 punktów. Na 10 minut przed końcem rywalizacji wałbrzyszanie przegrywali 55:78. Ostatnia kwarta była już tylko dopełnieniem formalności, a trenerzy obu drużyn wpuścili na parkiet rezerwowych – w zespole z Wałbrzycha weszli m. in. Damian Durski, Maciej Krzymiński i Marcin Jeziorowski. Gra przyjezdnych wyglądała podobnie jak końcówka trzeciej odsłony, a Poloniści chcieli przekroczyć barierę 100 punktów, co im się udało. Ostatecznie Górnik Trans.eu przegrał w Lesznie z Jamalex Polonią aż 68:102.
W następnej kolejce biało–niebiescy zagrają we Wrocławiu z WKK. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 6 marca o godz. 18:00.

Jamalex Polonia Leszno – Górnik Trans.eu Wałbrzych 102:68 (23:19, 28:17, 27:19, 24:13)

Polonia: Sirijatowicz 21, Mowlik 13, Paszek 12, Rostalski 10, Sanny 9, Krówczyński 9, Zubik 8, Milczyński 7, Malinowski 7, Sobkowiak 6, Jankowiak 0, Nowak 0.

Górnik: Niesobski 13, Glapiński 11, Wróbel 11, Bochenkiewicz 8, Rzeszowski 7, Ratajczak 6, Piros 5, Krzymiński 4, Obarek 3, Durski 0, Jeziorowski 0, Ciuruś 0.