Dali szkołę Politechnice

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych wygrali w Poznaniu z AZS Politechnika 65:49. Była to już 16. wygrana biało–niebieskich, którzy nadal są wiceliderem grupy D II ligi.

Wałbrzyszanie na początku prowadzili 5:0, ale od remisu 7:7 znów stracili 6 oczek i w tej części spotkania nie zdołali odzyskać prowadzenia. Po 10 min. Górnik przegrywał 9:15, a atutem akademików była w dużej mierze gra zespołowa. Ale w następnej kwarcie goście rzucili się do ataku i po 2 trafieniach Marcina Rzeszowskiego oraz po jednym Marcina Wróbla i Rafała Niesobskiego, szybko wyszli na prowadzenie 17:15. Przewaga 1–2 punktów utrzymywała się do końca pierwszej połowy. Na długą przerwę ekipa z Wałbrzycha schodziła prowadząc 29:27.
Po zmianie stron gra toczyła się na zasadzie kosz za kosz i przez prawie 8 minut za każdym razem, gdy wałbrzyszanie wychodzili na prowadzenie, gospodarze wyrównywali. Z kolei 2 minuty i 15 sekund przed końcem III kwarty to poznaniacy wygrywali 38:36, ale dzięki celnemu lay–up’owi Marcina Wróbla i dwóm wykorzystanym rzutom wolnym Pawła Pirosa, na 10 minut przed końcową syreną było 40:38 dla biało–niebieskich. Na samym początku ostatniej odsłony znów był remis (40:40), ale wtedy od razu do ataku ruszyli przyjezdni. Gra zespołowa bardzo pomogła w odskoczeniu przeciwnikowi, dzięki czemu wałbrzyszanie wygrali kwartę 14 punktami, a cały mecz 65:49.
W następnej kolejce Górnik Trans.eu zagra we własnej hali z Sudetami Jelenia Góra. Derbowy mecz odbędzie się w sobotę, 20 lutego o godz. 19:00.

AZS Politechnika Poznań – Górnik Trans.eu Wałbrzych 49:65 (15:9, 12:20, 11:11, 11:25)

Politechnika: Wielechowski 12, Pawełczyk 9, Milej 9, Budnikowski 8, Krawiec 7, Rutkowski 4, Sobczak 0, Szczepański 0, Spojda 0, Krzemień 0.

Górnik Trans.eu: Niesobski 17, Wróbel 15, Glapiński 12, Ratajczak 10, Rzeszowski 5, Piros 2, Ciuruś 2, Obarek 2, Krzymiński 0, Jeziorowski 0, Kołaczyński 0, Bochenkiewicz 0.