Stracona szansa

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych w 20. kolejce I ligi przegrali we własnej hali z Espadonem Morze Szczecin 2:3. Był to już piąty w tym roku pięciosetowy mecz z udziałem wałbrzyszan.

Po 2 ostatnich zwycięstwach w lidze do hali kompleksu Aqua–Zdrój przyszło prawie 1000 kibiców. Victoria PWSZ rozpoczęła mecz w składzie: Lipiński, Superlak, Rutecki, Białek, Szczygielski, Filipiak oraz Mierzejewski jako libero. Spotkanie zaczęło się fatalnie, bo już na początku gospodarze przegrywali aż 1:7. Po przerwie technicznej miejscowi wzięli się do odrabiania strat i osiągnęli 2–punktową przewagę. Przy stanie 23:21 wiele osób już myślało, że Victoria PWSZ wygra premierowego seta, ale – niestety – stało się odwrotnie. To Espadon zdobył 4 punkty z rzędu, z czego 3 blokiem, dzięki czemu wygrał seta 25:23. Druga odsłona była znacznie gorsza w wykonaniu wałbrzyszan. Na początku mieli punkt straty, ale później coś się rozsypało w drużynie. Fatalnie zaczął grać środek pola i w konsekwencji miejscowi zaczęli tracić coraz więcej oczek. Ostatecznie przegrali odsłonę aż 16:25, a w całym meczu było już 0:2.
Trzecią partię podopieczni Krzysztofa Janczaka rozpoczęli z wysokiego „C” i przed pierwszą pauzą techniczną prowadzili 8:2. Po niej szczecinianie rzucili się do ataku i wygrywali 15:14. Pod koniec na parkiecie pojawił się Sebastian Zieliński i od tej pory rozpoczęła się dobra passa Victorii PWSZ, która wygrała tę partię 25:20. Początek czwartego seta był dosyć wyrównany, ale miejscowi długo utrzymywali jeden punkt więcej. W końcówce przyjezdni odskoczyli na 24:20 i mieli już piłkę meczową. Jednak wałbrzyscy zawodnicy zdobyli 4 oczka z rzędu i wyrównali rezultat spotkania. Kibice długo czekali na rozstrzygnięcie, ale to gospodarze wygrali 30:28 i był potrzebny tie–break. W nim szybko na kilka punktów odskoczyli szczecinianie i przy zmianie stron prowadzili 8:6. Potem powoli powiększali przewagę i ostatecznie Victoria PWSZ przegrała w tie–breaku 10:15 i cały mecz 2:3.
W kolejnej serii gier wałbrzyszanie zagrają w Siedlcach z miejscowym KPS. Spotkanie zostanie rozegrane w środę, 17 lutego.