Soły nie przeszli

Piłkarze Górnika Wałbrzych zremisowali w sparingu z Sołą Oświęcim 1:1. Był to już czwarty mecz towarzyski po rywalizacjach z: Cracovią, Lechią Tomaszów Mazowiecki oraz MKS-em Kluczbork.
Klub z Oświęcimia zajmuje 3. miejsce w grupie małopolsko-świętokrzyskiej III ligi, ale ma tyle samo punktów co lider – Garbarnia Kraków oraz wicelider KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Wałbrzyszanie rozpoczęli mecz w składzie: Jaroszewski – Rytko, Tyktor, Orzech, D. Michalak, Krzymiński – Krawiec, Radziemski, Oświęcimka, G. Michalak – Surmaj. Spotkanie było wyrównane, oba zespoły stwarzały sytuacje, ale to Górnik po 30 minutach prowadził 1:0 po strzale Mateusza Krzymińskiego i taki wynik utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie na boisku w barwach Górnika pojawiło się kilku juniorów, ale nie zdołali utrzymać prowadzenia do końca. Soła wyrównała i ostatecznie sparing zakończył się rezultatem 1:1.
Następny mecz towarzyski biało-niebiescy zagrają z Olimpią Kowary. Sparing został zaplanowany na piątek, 12 lutego.