Pragi nie zdobyły

Piłkarki nożne AZS PWSZ Wałbrzych w towarzyskim spotkaniu przegrały w Pradze z miejscowym Bohemiansem 0:3. Jest to druga porażka wałbrzyszanek w meczu sparingowym.
Drużyna czeska zajmuje 4. miejsce w rodzimej ekstraklasie i od początku było wiadomo, że będzie wymagającym rywalem dla wałbrzyszanek. Sytuację akademiczek pogorszył fakt, że do Pragi nie pojechały: Daria Antończyk, Agata Sobkowicz, Anna Rędzia oraz Magdalena Konopka. Z kolei kapitan Aleksandra Bosacka weszła na boisko dopiero w ostatnich minutach spotkania.
Początek rywalizacji był dość wyrównany, jednak oba zespoły nie miały dogodnych sytuacji strzeleckich. Czeski stworzyły 2 dogodne okazje w pierwszej części spotkania i obie wykorzystały, przez co przerwy AZS PWSZ przegrywał 0:2. W drugiej połowie podopieczne Marcina Gryki straciły jeszcze jedną bramkę i ostatecznie przegrały spotkanie 0:3. Bardzo słabo wyglądała gra w ataku, widać było brak Agaty Sobkowicz i Anny Rędzi. Szkoleniowiec klubu z Wałbrzycha sprawdził wszystkie piłkarki z 18-osobowej kadry, którą miał do dyspozycji w stolicy Czech.