https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Pamiętali o seniorach

Grudniowy czas jest niezwykle bogaty w uśmiechy, ciepłe słowa i życzliwość. W tych szczególnych dniach warto pamiętać o osobach starszych i samotnych. Spółka Sanatoria Dolnośląskie Sp. z o.o. nie mogła pozostać obojętna wobec swoich pensjonariuszy, dlatego zapewniła pacjentom wiele świątecznych niespodzianek.

 jaselka3

W ostatnim czasie na terenie ośrodków Spółki Sanatoria Dolnośląskie Sp. z o.o. odbyło się wiele wydarzeń związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Pierwsze z nich – Przegląd Kolęd i Pastorałek, miało miejsce 17 grudnia 2015 roku w Palmiarni DOOM „Biały Orzeł”. Uczniowie ze szkół Gminy Mieroszów, wychowankowie Domu Dziecka, a także chóry seniorów wykonali piękne polskie kolędy. Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Sokołowska przygotowali również kiermasz świąteczny, podczas którego uczestnicy wydarzenia mogli kupić przedmioty przygotowane własnoręcznie przez najmłodszych.

 19 grudnia 2015 roku pacjentów w Rościszowie odwiedziła młodzież z Zespołu Szkół i Placówek Resocjalizacyjnych w Walimiu. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny o tematyce bożonarodzeniowej. Zaśpiewano również wspólnie wiele tradycyjnych kolęd, a na koniec pensjonariusze otrzymali od młodzieży własnoręcznie przygotowane upominki i kartki z życzeniami. Natomiast 21 grudnia 2015 roku, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Dzierżoniowa zaprezentowali jasełka, które wzbudziły u pacjentów wiele wzruszeń i wspomnień.

 Świąteczne spotkanie nie mogło ominąć pensjonariuszy DOOM „Biały Orzeł” w Sokołowsku. Dnia 21 grudnia 2015 roku uczniowie z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Sokołowsku oraz najmłodsi z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mieroszowie wykonali piękne kolędy. Miłym zaskoczeniem dla pacjentów były upominki w postaci własnoręcznie wykonanych kartek oraz ciasteczek. Po występach w „Białym Orle” uczniowie z Sokołowska udali się do ZOL „Odrodzenie”, aby wykonać pastorałki dla przebywających tam osób.

 Podczas każdego spotkania padło wiele ciepłych słów, świątecznych życzeń, nie zabrakło uśmiechów, życzliwości i serdeczności.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty