Lider nie dał szans

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych przegrali w 10. kolejce grupy D II ligi na własnym parkiecie z Jamalexem Polonią 1912 Leszno 57:76. Jest to druga porażka biało-niebieskich w tym sezonie.
Przed meczem okazało się, że w zespole gości nie zagra rozgrywający Jędrzej Jankowiak, co ucieszyło kibiców i zawodników z Wałbrzycha, ponieważ jest on jednym z najlepiej podających graczy w II lidze. A i początek spotkania nie zapowiadał tak okazałego zwycięstwa lidera rozgrywek, ponieważ w I kwarcie gra była wyrównana. Co prawda Polonia odskoczyła na 5 pkt., po serii trafień Nikodema Sirijatowicza, lecz przed syreną kończącą tę ćwiartkę gospodarze odrobili 4 punkty i przegrywali 14:15. Na początku drugiej części spotkania wynik oscylował koło remisu, ale częściej na prowadzeniu byli podopieczni Arkadiusza Chlebdy, mając 1-2 oczka przewagi. Gra była zacięta i toczona w szybkim tempie. W końcówce II kwarty lesznianie zmienili system obrony i z dużo większą agresywnością natarli na gospodarzy. Dość powiedzieć, że przez ostatnie 3,5 minuty zawodnicy z Wałbrzycha stracili aż 22 punkty, a zdobyli tylko 2. Po pierwszej połowie Górnik przegrywał 29:48, co przesądziło o końcowym sukcesie niepokonanych w tym sezonie graczy z Leszna.
Po przerwie Arkadiusz Chlebda wpuścił na parkiet Marcina Wróbla i Rafała Niesobskiego, którzy zastąpili Pawła Pirosa i Bartłomieja Ratajczaka. Trzecia ćwiartka zaczęła się od celnego rzutu zza lini 6,75 m Karola Obarka, ale gospodarze nie byli w stanie odrobić straty, ponieważ Poloniści byli „w gazie” i systematycznie powiększali przewagę. Górnicy byli bardzo nieskuteczni w ataku i nieporadni w obronie i po pół godzinie gry lesznianie prowadzili 68:41. W ostatniej odsłonie Jamalex powiększył przewagę do 31 punktów, ale ostatnich 4 minutach odpuścił nieco rywalom. W tym czasie statystyki poprawili sobie Maciej Krzymiński, Marcin Wróbel i Karol Obarek, odrabiając 12 oczek i zmniejszając rozmiary porażki do stanu 57:76.
W następnej kolejce wałbrzyszanie zagrają we własnej hali w derbach z WKK Wrocław. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 10 grudnia o godz. 18:00.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Jamalex Polonia 1912 Leszno 57:76 (14:15, 15:33, 12:20, 16:8)
Górnik Trans.eu: Wróbel 12, Obarek 10, Niesobski 8, Glapiński 8, Krzymiński 6, Rzeszowski 5, Bochenkiewicz 4, Piros 2, Ratajczak 2, Durski 0, Kołaczyński 0, Ciuruś 0.
Jamalex Polonia: Sirijatowicz 17, Sanny 14, Zubik 12, Mowlik 10, Sobkowiak 8, Malinowski 6, Milczyński 4, Krówczyński 3, Paszek 2, Nawrocki 0, Nowak 0.