https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Trudna przeprawa w Krakowie

SONY DSC
Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych zagrają w 11. kolejce I ligi w Krakowie z miejscowym AZS AGH. Mecz odbędzie się w sobotę, 5 grudnia o godz. 18:00.
 
Wałbrzyszanie w ostatnich dwóch spotkaniach zdobyli 4 punkty, pokonując KPS Kęty 3:1 oraz przegrywając po tie-breaku z KPS Siedlce. Dzięki tym 2 domowym spotkaniom Victoria PWSZ wyszła ze strefy spadkowej i zajmuje 12. lokatę w lidze, z dorobkiem 10 punktów. Mistrzowie I ligi z poprzedniego sezonu jeszcze ani razu nie wygrali w tym sezonie na obcym parkiecie, więc będzie to okazja na przełamanie fatalnej passy.
Krakowianie po 10 seriach gier zajmują 7. miejsce z dorobkiem 16 punktów w I lidze. W poprzedniej kolejce przegrali w derbach stolicy Małopolski z Hutnikiem – jako gość – 0:3. Co ciekawe, akademicki zespół nie wygrał ani razu w tegorocznych rozgrywkach we własnej hali, więc jest to idealna szansa dla podopiecznych Krzysztofa Janczaka na czwarte zwycięstwo w tym sezonie. W rozgrywkach 2014/15 AZS AGH ledwo się utrzymał się w lidze, kończąc na 12. miejscu, które – jako ostatnie – zapewniało ligowy byt.
Radosław Radczak
 

REKLAMA

Kliknij tutaj