Na wyjazdach bez zmian

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych przegrali w Krakowie z miejscowym AZS AGH 0:3 w 11. kolejce I ligi. Przez kolejną porażkę wałbrzyszanie wrócili do strefy spadkowej.
Sobotnia konfrontacja pod Wawelem była to świetną okazją na przełamanie dla obu zespołów, bo Victoria PWSZ nie wygrała jeszcze w tym sezonie na wyjeździe, a krakowanie nie pokonali nikogo we własnej hali. Goście rozpoczęli mecz w składzie: Olszewski, Matula, Rutecki, Białek, Szczygielski, Filipiak oraz Mierzejewski jako libero. Początek należał do gospodarzy, którzy mieli już nawet 4 punkty przewagi. Ale podopieczni Krzysztofa Janczaka szybko wzięli się za odrabianie strat i przed drugą przerwą techniczną prowadzili 16:13. Po chwili wygrywali już 20:17, następnie mieli piłkę setową i… przegrali premierowego seta 25:27! Początek drugiej odsłony wyglądał odwrotnie: to przyjezdni prowadzili od początku i przed pierwszą pauzą techniczną wygrywali 3 punktami. Akademicy z Krakowa jednak szybko wyrównali i wyszli na 1-punktowe prowadzenie, ale potem znów prowadzili goście, a w końcówce remisowali 24:24. Niestety, ekipa Krzysztofa Janczaka znów nie wykorzystała setbola i po kolejnych błędach przegrała seta 24:26. Trzecia partia wyglądała najgorzej w wykonaniu wałbrzyszan, poneiważ ani razu nie prowadzili i choć kilka razy zdarzało im się wyrównać rezultat, to za chwilę gospodarze odskakiwali na kilka punktów. W końcówce goście mieli szanse wyjść na prowadzenie, a nawet wygrać seta, ale znów nie wykorzystali sytuacji, tak jak w poprzednich odsłonach, i przegrali partię 23:25, a cały mecz 0:3.
W następnej serii gier Victoria PWSZ zagra na własnym parkiecie z GKS-em Katowice. Spotkanie odbędzie się w piątek, 11 grudnia o godz. 17:00.