Nisko, coraz niżej

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych przegrali w Zawierciu z miejscowym Aluronem Virtu Wartą 0:3 w 9. kolejce I ligi. Jest to już czwarta z rzędu porażka wałbrzyszan na obcym parkiecie i szósta w całym sezonie.
Już na samym początku gospodarze utrzymywali 1-2 punktową przewagę i przed pierwszą techniczną prowadzili 8:7. Następnie zawodnicy Aluronu powiększyli prowadzenie, choć potem podopieczni Krzysztofa Janczaka starali się odrabiać straty, to przed drugą pauzą przegrywali już 12:16. Victoria PWSZ wyrównała na 23:23 i miała kilka piłek setowych, ale w końcówce seta goście popełnili kilka błędów, przez co przegrali 30:32. Początek drugiej partii wyglądał podobnie: zawiercianie utrzymywali 2-punktową przewagę i przed przerwą techniczną prowadzili 8:5. Niestety, wałbrzyszanie całkowicie pogubili się i najpierw przed drugą pauzą przegrywali 10:16, a następnie rywale poszli za ciosem i pewnie wygrali drugiego seta aż 25:12. Trzecia odsłona niewiele różniła się od wcześniejszych. Po dosyć wyrównanym początku gospodarze wygrywali 8:7 i utrzymywali przez dłuższy czas 1-punktową przewagę. Ale goście odrobili tę niewielką stratę i wyszli na prowadzenie 16:15. W końcówce wałbrzyszanie znów mieli piłkę setową przy stanie 25:24, ale gospodarze najpierw dobrze się obronili, a potem 2 razy wykorzystali błędy zespołu z Wałbrzycha i ostatecznie Victoria PWSZ przegrała seta 25:27 i cały mecz 0:3. Po tej porażce ekipa Krzysztofa Janczaka spadła na przedostatnią pozycję w ligowej tabeli.
W następnej serii gier wałbrzyszanie zagrają z outsiderem I ligi KPS-em Kęty. Spotkanie odbędzie się w piątek, 27 listopada o godz. 17:00.