Zwycięski finisz

Piłkarki nożne AZS PWSZ Wałbrzych pokonały w Piasecznie miejscowy GOSiR 3:0 w ostatnim meczu w tym roku w ekstralidze kobiet. Jest to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo podopiecznych Marcina Gryki w lidze, nie licząc walkowera za mecz we Wrocławiu z miejscowym AZS-em.
Sobotnie spotkanie w Piasecznie było bezpośrednim starciem o utrzymanie w pierwszej szóstce w ligowej tabeli, ponieważ AZS PWSZ i GOSiR zajmowały odpowiednio 5. i 6. lokaty. Ale przed kolejką był tak duży ścisk na miejscach 4-8., że przegrana drużyna tego pojedynku mogła spaść na 8. pozycję. Szkoleniowiec wałbrzyszanek nie dokonał żadnych korekt w składzie w stosunku do meczu z Czarnymi Sosnowiec. Jednak nie mógł skorzystać z Klaudii Miłek i Katarzyny Iwańczuk, które są kontuzjowane oraz z Jessiki Pluty, która pauzowała za 4 żółte kartki.
Już w pierwszych sekundach na prowadzenie mogły wyjść gospodynie, gdy Anna Ciupińska doszła do sytuacji sam na sam z Darią Antończyk, ale oddała niecelny strzał. Po chwili znów sytuację miały zawodniczki z Piaseczna, ale tym razem Magdalena Dudek przelobowała bramkarkę gości i piłka trafiła w słupek. W 15 min. odpowiedział AZS: po zagraniu Sofii Gonzales w sytuacji sam na sam z golkiperką znalazła się Agata Sobkowicz, która płaskim strzałem otworzyła wynik spotkania. W kolejnej akcji Sobkowicz mogła zdobyć drugą bramkę, jednak zamiast strzelić na długi słupek, posłała futbolówkę na bliższy i pewnie złapała ją Klaudia Ożgo. Wałbrzyszanki z minuty na minuty powiększały przewagę, co mogły udokumentować tuż przed przerwą, jednak strzelczyni pierwszego gola w meczu huknęła obok słupka.
Początek drugiej części spotkania wyglądał tak samo jak pierwszej. Po kilku sekundach oko w oko z Antończyk znalazła się Ciupińska, ale znów nie trafiła w bramkę. Później odpowiedziała Katarzyna Brzeska, ale jej strzał z rzutu wolnego był niecelny. W 68 min. po prostopadłym podaniu piłkę dostała Sofia Gonzales, która płaskim strzałem z 16 m podwyższyła rezultat. Dwanaście minut później Agata Sobkowicz przebiegła pół boiska i uderzeniem z pola karnego ustaliła wynik spotkania na 3:0 dla swojej ekipy. Dzięki temu zwycięstwu AZS PWSZ awansował na 4. miejsce w ligowej tabeli i jeśli Mitech Żywiec 5 grudnia przegra we Wrocławiu z AZS w zaległym spotkaniu, to wałbrzyszanki zostaną na 4. lokacie co najmniej do pierwszego wiosennego meczu.

GOSiR Piaseczno – AZS PWSZ Wałbrzych 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Sobkowicz (15), 0:2 Gonzales (68), 0:3 Sobkowicz (80). Widzów: 50.
AZS PWSZ: Antończyk – Aszkiełowicz, Mesjasz, Botor (76 Borkowska), Bosacka – Gonzales, Konat, Brzeska (76 D. Pluta), Lizoń (67 Konopka) – Rędzia (84 Żurawska) – Sobkowicz.