Pierwsze 3 punkty

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych pokonali we własnej hali Energę Omis Ostrołęka 3:1. Jest to pierwsze zwycięstwo podopiecznych Krzysztofa Janczaka, w którym drużyna zgarnęła pełną pulę.
Drużyna z Wałbrzycha w tym sezonie wygrała tylko raz, i to po tie-breaku, z AZS Stalą Nysa, zatem spotkanie z Energą było dla niej doskonałą okazją do przełamania się, ponieważ goście zajmowali przedostatnią lokatę w tabeli I ligi. Sobotni mecz, szczególny dla Grzegorza Białka i Karola Szczygielskiego, którzy wcześniej grali w zespole z Ostrołęki, oglądało w hali Aqua-Zdrój ponad 600 widzów.
Victoria PWSZ rozpoczęła w składzie: Filipiak, Szczygielski, Rutecki, Superlak, Białek, Macek oraz Mierzejewski jako libero. Spotkanie dobrze zaczęło się dla wałbrzyszan, którzy na początku odskoczyli na 4 punkty, a przed pierwszą przerwą techniczną prowadzili 8:5. Niestety, po niej gospodarze zaczęli grać źle i najpierw goście wyrównali do stanu 11:11, a przed II pauzą techniczną prowadzili 16:15. Potem za odrabianie strat wzięli się zawodnicy Victorii PWSZ, którzy prowadzili 23:21 i mieli piłkę setową przy stanie 24:23, jednak nie wykorzystali tej sytuacji i ostatecznie przegrali I seta 25:27. W drugiej partii podopieczni Krzysztofa Janczaka grali dużo lepiej. Już na początku mieli 5 punktów przewagi i po asie serwisowym Bartosza Filipiaka prowadzili 8:3. Przed drugą przerwą techniczną gospodarze wygrywali 16:6 i nie oddali już prowadzenia do końca, dzięki czemu wygrali II seta 25:12. W trzeciej odsłonie przez pierwszą część wynik oscylował koło remisu, choć częściej prowadzili goście. Ale końcówka należała do Victorii PWSZ, której zawodnicy odrobili straty i wygrali tę partię 25:23. Ostatnia część spotkania wyglądała bardzo podobnie do drugiej: zdecydowanie dominowali w niej wałbrzyszanie, prowadzili od początku do końca, przewaga stopniowo wzrastała (z wyjątkiem sytuacji, kiedy Energa zmniejszyła przewagę do 3 punktów przy stanie 13:10 dla gospodarzy) i ostatecznie gospodarze wygrali czwartego seta 25:15 i cały mecz 3:1.
Najbliższy mecz Victoria PWSZ Wałbrzych zagra z Camperem Wyszków. Jest to przełożone spotkanie z 4. kolejki I ligi, które odbędzie się we wtorek, 10 listopada o godz. 17:00.