Jednodniowy lider?

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali we własnej hali Sklep Polski MKK Gniezno 74:62. Dzięki temu na co najmniej dobę zostaną liderem grupy D II ligi.
Końcowy wynik meczu może sugerować, że kibice zabrani w hali Aqua Zdrój w Wałbrzychu byli świadkami emocjonującego widowiska. Tymczasem gospodarze do rozstrzygnięcia konfrontacji z ekipą z Gniezna potrzebowali trzech kwart, a w ostatniej zadaniem młodych zmienników było utrzymanie wypracowanej wcześniej przewagi na jak najwyższym poziomie.
O zwycięstwie biało-niebieskich zadecydowały głównie pierwsza i trzecia kwarta, w których wałbrzyszanie zdobyli ponad 20 punktów. Pierwszą wygrali 22:16, mimo że przegrywali jeszcze na 4,5 min. przed końcem tej części spotkania. Gdy jednak drużyna zaczęła grać zespołowo, to szybko odrobiła straty i odskoczyła na 6 punktów. W trzeciej odsłonie goście próbowali na początku zmniejszać przewagę, (37:30), ale – głównie dzięki skutecznej grze Marcin Wróbla i Rafała Glapińskiego – gospodarze nie pozwolili na to i skutecznymi akcjami zwiększyli do 20 punktów (58:38). Za to druga i czwarta partia nie były najlepsze w wykonaniu podopiecznych Arkadiusza Chlebdy – w drugiej większość oczek zdobył również Marcin Wróbel (najskuteczniejszy gracz Górnika w całym spotkaniu: 15 pkt. i 12 zbiórek), jednak obie drużyny grały dosyć chaotycznie i nieskutecznie w ataku, przez co ta część spotkania skończyła się wynikiem tylko 12:8 dla biało – niebieskich. W ostatniej ćwiartce najmniej doświadczeni podopieczni Arkadiusza Chlebdy zagrali słabiej w obronie i popełnili zbyt wiele strat, co wykorzystali zawodnicy z Gniezna, którzy głównie rzutami za 3 pkt. (w całym meczu trafili 12 razy zza linii 6,75 m) systematycznie zmniejszali przewagę. I choć wygrali ostatnią kwartę 24:16, to mecz zakończył się w pełni zasłużonym zwycięstwem gospodarzy 74:62.
W następnej kolejce Górnik Trans.eu Wałbrzych zagra w Międzychodzie z miejscowym Sokołem Marbo. Mecz odbędzie się w sobotę, 14 listopada o godz. 17:00.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Sklep Polski MKK Gniezno 74:62 (22:16, 12:8, 24:14, 16:24)
Górnik Trans.eu: Wróbel 15, Niesobski 12, Ratajczak 11, Bochenkiewicz 10, Glapiński 9 oraz Rzeszowski 6, Piros 4, Ciuruś 3, Kołaczyński 2, Obarek 2, Krzymiński 0, Podejko 0.