Zaskakująca porażka?

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych, w 3 kolejce rozgrywek w grupie D II ligi, nieoczekiwanie przegrali w Rawiczu z Rawią 71:78. Była to pierwsza porażka wałbrzyszan w tym sezonie.
Po pierwszych akcjach Górnik prowadził w Rawiczu 4:2, ale gospodarze szybko odwrócili wynik i wyszli na prowadzenie 10:4. Podopieczni trenera Arkadiusza Chlebdy mieli problemy z wykańczaniem akcji ofensywnych celnymi rzutami, co gospodarze skrzętnie wykorzystywali do budowania przewagi. Ale od stanu 15:8 dla Rawii wałbrzyszanie zabrali się do odrabiania strat. Trafienia za 3 pkt. Marcina Wróbla, Rafała Glapińskiego i Pawła Pirosa oraz dwupunktowa akcja Rafała Niesobskiego pozwoliły im na koniec kwarty skrócić dystans do 1 pkt. (18:17). Przebieg drugiej kwarty był podobny: po wyrównanym początku, rawiczanie znów zaczęli budować przewagę, która w 16 min. spotkania sięgnęła 10 pkt. (33:23). Potem kolejne minuty należały do gości, którzy odrobili 8 oczek. W wyrównanej końcówce I połowy Górnikowi udało się zbliżyć na 1 pkt., ale na długą przerwę zespoły schodziły przy prowadzenie Rawii 38:35.
Po zmianie stron gospodarze kontrolowali wynik i grę, choć ta toczyła się zrywami: Rawia odskakiwała na kilka punktów, a Górnik niwelował straty do 2 pkt. Tak było do 26 min., gdy po dwóch rzutach wolnych Rafała Glapińskiego rawiczanie prowadzili 48:46, ale w końcówce tej ćwiartki skuteczniejsi gracze z Rawicza odskoczyli na 11 pkt. (60:49). Po wznowieniu gry w ostatniej kwarcie, po trójce Adama Staśkowiaka, przewaga miejscowych wzrosła do 14 pkt., a w końcówce meczu nawet do 16 pkt. (37 min. 78:62). W ostatnich minutach Rafał Glapiński z Marcinem Wróblem zmniejszyli część strat i mecz zakończył się zwycięstwem Rawii 78:71.
W następnej kolejce Górnik Trans.eu zagra w Nowej Soli z Muszkieterami. Mecz zostanie rozegrany w sobotę, 24 października o godz. 15.00.

Rawia Rawag Rawicz  – Górnik Trans.eu Wałbrzych 78:71 (18:17, 20:18, 22:16, 18:20).
Górnik: Wróbel 19 (2×3), Niesobski 18 (2×3), Glapiński 16 (1×3), Bochenkiewicz 4, Obarek 0 oraz Piros 6 (2×3), Ratajczak 4, Rzeszowski 4, Durki 0, Krzymiński 0.