Derby dla wałbrzyszanek

Po golach Agaty Sobkowicz i Klaudii Miłek, piłkarki nożne AZS PWSZ Wałbrzych pokonały na własnym boisku Zagłębie Lubin 2:0. Niestety, sukces został okupiony kolejnymi kontuzjami.
W I połowie gra była zacięta i wyrównana, ale sytuacji do zmiany wyniku było jak na lekarstwo. Zdecydowanie więcej emocji było po zmianie stron. Pierwsze do siatki trafiły lubinianki, lecz sędzia gola nie uznała, co oburzyło ekipę Zagłębia. Im bliżej końca meczu, tym śmielej atakowały gospodynie. W końcu w 76 minucie świetną akcję akademiczek celnym strzałem do siatki zakończyła Agata Sobkowicz. Po wznowieniu gry boisko musiała opuścić Ana Jelencić z ekipy gości, którą sędzia wykluczyła z rywalizacji. Podopieczne trenera Marcina Gryki zaatakowały z większym animuszem, a efektem ich przewagi był gol zdobyty głową przez Klaudię Miłek w 82 min. W końcówce oba zespoły miały kolejne szanse na gole, ale wynik nie uległ zmianie. Niestety, sukces w meczu derbowy został okupiony urazami Darii Antończyk i Klaudii Miłek.

Najciekawsze sytuacje:

35 min. Do sytuacji sam na sam doszła Bezdziecka, ale fantastycznie przed polem karnym interweniowała Daria Antończyk, dobijała jeszcze Agnieszka Szymkowiak na pustą bramkę, ale fatalnie spudłowała!

52 min. Po prostopadłym podaniu Katarzyny Brzeskiej, Agata Sobkowicz minęła Leonardę Balog i znalazła się w sytuacji jeden na jeden z bramkarką gości, ale oddała za słaby strzał i spokojnie piłkę złapała Andżelika Dąbek.

57 min. Bramkę dla Zagłębia zdobyła Joanna Bugajska, ale wcześniej ucierpiały 2 zawodniczki AZS PWSZ Wałbrzych i sędzia nie uznała gola.

67 min. Z prawej strony dośrodkowała Agata Sobkowicz, ale wprost w nogi obrończyni lubinianek.

69 min. Po podaniu od Katarzyny Brzeskiej Klaudia Miłek znalazła się przed bramkarką Zagłębia, ale świetnie interweniowała Andżelika Dąbek.

74 min. Po doskonałym podaniu Emilii Bezdzieckiej, w dogodnej sytuacji znalazła się Agnieszka Szymkowiak, która oddała strzał z 5 m, ale świetnie obroniła Daria Antończyk.

76 min. Po prostopadłym podaniu Agata Sobkowicz doszła do sytuacji sam na sam z bramkarką i podcinką skierowała piłkę do siatki Zagłębia.

77 min. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Ana Jelencić z Zagłębia Lubin.

78 min. Z rzutu wolnego huknęła Anna Rędzia, świetnie obroniła Andżelika Dąbek, dobijała jeszcze Agata Sobkowicz, ale znów dobrze interweniowała bramkarka gości.

82 min. Po centrze z rzutu wolnego Katarzyny Brzeskiej, głową wynik na 2:0 podwyższyła Klaudia Miłek.

88 min. Katarzyna Brzeska zagrała do Klaudii Miłek, która doszła w pole karne i oddała strzał, ale znów bardzo dobrze interweniowała Andżelika Dąbek.

AZS PWSZ Wałbrzych – Zagłębie Lubin 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Sobkowicz (76), 2:0 Miłek (82). Czerwona kartka: Ana Jelencić (Zagłębie – 77 min. za 2 żółte). Żółte kartki: Rędzia, Pluta oraz Jelencić. Sędziowała: Angelika Kuryło (MZPN). Widzów: 120.

AZS PWSZ Wałbrzych: Daria Antończyk – Weronika Aszkiełowicz, Edyta Botor, Małgorzata Mesjasz, Aleksandra Bosacka – Katarzyna Brzeska, Anna Rędzia, Nikola Żurawska (68. Aleksandra Lizoń), Karolina Borkowska (60. Katarzyna Iwańczuk) – Daria Pluta (55. Klaudia Miłek, 90+1.Sofia Gonzales), Agata Sobkowicz.
Zagłębie Lubin: Andżelika Dąbek – Joanna Płonowska, Patrycja Salwa, Leonarda Balog, Ana Jelencić – Agnieszka Szymkowiak, Sabina Ratajczak, Marta Krakowska, Aleksandra Jaworek – Emilia Bezdziecka, Karolina Kaźmierska (14. Joanna Bugajska).