Wyrwali punkt

Trzy sety wygrane na przewagi, tie – break i podział punktów – tak najkrócej można podsumować mecz I ligi siatkarzy Ślepsk Suwałki – Victoria PWSZ Wałbrzych. Tym razem gospodarze zwyciężyli 3:2.
Victoria PWSZ rozpoczęła mecz w skłądzie: Matula, Macek, Rutecki, Filipiak, Szczygielski, Smolarczyk, Mierzejewski (libero). Gospodarze od pierwszej piłki ruszyli do ataku i szybko wypracowali sobie kilka punktów przewagi. Wałbrzyszanie popełniali więcej błędów, ale co chwilę odskakiwali do Ślepska i wynik oscylował koło remisu. W końcówce podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka mieli piłkę setową przy stanie 27:26, ale po przerwie na żądanie trenera suwalszczan to miejscowi zdobyli 3 punkty z rzędu i zwyciężyli 29:27. W drugiej partii Ślepsk kontrolował wynik i grę, łatwo wygrywając 25:18 co sprawiło, że na trzecią odsłonę meczu goście wyszli z nożem na gardle. Presja podziałała na nich mobilizująco i od początku budowali przewagę, która wynosiła nawet 5 pkt. (13:8). Potem jednak gospodarzy poderwał do walki Paweł Pietkiewicz, który wziął na siebie ciężar zdobywania punktów. Efekt? 22:22, a po asie serwisowym Jakuba Urbanowicza Ślepsk miał meczbola. Victoria PWSZ wybroniła tę akcję, by wygrać partię 26:24. Emocje sięgnęły zenitu w czwartym secie, który był jeszcze dłuższy niż pierwszy. Ekipa Krzysztofa Janczaka rozpoczęła walkę od skutecznej gry, która dała im prowadzenie 10:5 i 14:9. Ślepsk w tym okresie popełniał wiele błędów, lecz sytuacja odwróciła się gdy na zagrywce stanął Łukasz Rudzewicz. Gospodarze doprowadzili do remisu i znów mieli piłki meczowe, ale po zaciekłej walce i dzięki skutecznym atakom Filipiaka, wałbrzyszanie zdołali wygrać 34:32, czym doprowadzili do tie-breaka. Niestety, ekipa spod Chełmca przespała początek decydującego seta, w którym suwalszczanie odskoczyli na 7:2 i bezpieczną przewagę doprowadzili do końca, zwyciężając 15:12 i całym meczu 3:2.
W następnym ligowym meczu Victoria PWSZ będzie podejmowała Campera Wyszków. To spotkanie odbędzie się 24 października, ale już 21 października wałbrzyszanie w Pucharze Polski zagrają w Nysie ze Stalą.

Ślepsk Suwałki – Victoria PWSZ Wałbrzych 3:2 (29:27, 25:18, 24:26, 32:34, 15:12)