https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Brave Kids rozruszają Wałbrzych

Muzycy z Maroka, tancerze z Ugandy i warszawskiej Pragi, a także cyrkowcy z St. Petersburga wniosą do Wałbrzycha mnóstwo pozytywnej energii. Będą fascynujące spektakle, barwna parada i inspirujące warsztaty. Poznaj program projektu Brave Kids 2015. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.
 
Po raz pierwszy grupy młodych artystów zaprezentują przed wałbrzyszanami swoje talenty już 23 czerwca w Starej Kopalni.
– To będą indywidualne pokazy poszczególnych grup. Dzieci przygotowały to przedstawienie specjalnie po to, by przywitać mieszkańców Wałbrzycha. Mogę zdradzić, że spektakl będzie intrygujący i bardzo różnorodny, a to tylko początek fascynujących wydarzeń w ramach projektu – zapowiada Magdalena Sawicka, koordynatorka projektu Brave Kids w Wałbrzychu.
Co zobaczymy? Marokańczycy przedstawią kulturę Berberów i tradycje muzyki dekka z Marakeszu, a Ugandyjczycy taniec współczesny i rodzime tradycje ludowe. Grupa Hope 4 Street to Hip-hop, breakdance i sztuka uliczna z serca warszawskiej Pragi. Niezwykłe umiejętności zaprezentują także młodzi cyrkowcy z St. Petersburga. Bardzo ciekawie zapowiada się wielka parada Brave Kids. Zobaczymy ją 28 czerwca w wałbrzyskim Rynku, w ramach Festiwalu Podwórek. Do barwnego, roztańczonego i rozśpiewanego pochodu młodych artystów będą mogli dołączyć wszyscy wałbrzyszanie.
– W zeszłym roku Brave Kids gościliśmy u nas po raz pierwszy, ale przebieg projektu przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Dzieci mocno rozruszały miasto i zaraziły nas pozytywną energią. Środowisko złożone z rodzin goszczących i wolontariuszy jest bardzo zaangażowane i zintegrowane – dodaje Magdalena Sawicka.
Podobnie jak w zeszłym roku, przez dwa tygodnie pobytu w Wałbrzychu dzieci będą uczestniczyć w warsztatach artystycznych. Przygotują tzw. półfinał – wspólne przedstawienie, które zaprezentują 2 lipca na zakończenie lokalnej części projektu Brave Kids 2015. W warsztatach wezmą udział także dzieci z rodzin goszczących Brave Kids oraz grupa dzieci niepełnosprawnych z dziećmi z wałbrzyskich podwórek.
W tym roku projekt odbędzie się równolegle także we Wrocławiu, w Puszczykowie koło Poznania, w Warszawie oraz, po raz pierwszy, w Przemyślu. 3 lipca wszystkie grupy z Brave Kids pojadą do Zagórza Śląskiego, gdzie będą przygotowywały wielki spektakl finałowy. Odbędzie się on 10 lipca na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu.
(RED)
 
Harmonogram wydarzeń Brave Kids 2015 w Wałbrzychu
•           23 czerwca – występ grup Brave Kids, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, godz. 18:00.
•           24 czerwca – Otwarte spotkanie z uczestnikami Brave Kids, Stara Kopalnia, Sztygarówka, godz. 17:30.
•           28 czerwca – parada Brave Kids na Festiwalu Podwórek, Rynek, godz. 16:30.
•           2 lipca – półfinał, Centrum Kultury i Sztuki Stara Kopalnia, godz. 18:00.
 
Grupy Brave Kids 2015 w Wałbrzychu
•           Maroko – Youth Cultural Association
•           Polska – Hope 4 Street (Warszawa)
•           Rosja – Teatr Cyrkowy Mongolfieri (St. Petersburg)
•           Uganda – Akademia Tańca Speed&Funky Dance – Guija Ting African Art
Grupa z Maroka
 
 
 
 
 
 
W Wałbrzychu Maroko będzie reprezentowane przez Youth Cultural Association.

REKLAMA

Kliknij tutaj