https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Jazz w filharmonii

20 czerwca, o godzinie 19.00, w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu wystąpi Piotr Wyleżoł, pianista, kompozytor i znakomity improwizator z programem z płyty solowej IMPROLUDES. Koncert w Wałbrzychu będzie promocją szóstej w karierze autorskiej płyty pianisty, nagranej solo na fortepianie.
bez nazwy
 
 
 
 
 
 
Album znajduje się od pół roku w ogólnoświatowej dystrybucji, a ukazał się nakładem wytwórni Hevhetia. Artysta prezentował już program Improludes m.in. w Kolonii, Essen, Warszawie i Dusseldorfie. Muzyka z płyty zawiera autorskie kompozycje Piotra Wyleżoła, nawiązujące swym kształtem, formą i pianistycznym podejściem do form zaczerpniętych z muzyki klasycznej, oplecione nieskrępowanymi improwizacjami, często opartymi o wirtuozowskie i efektowne akompaniamenty lewej ręki.
– W mijającym sezonie artystycznym Filharmonia Sudecka proponowała słuchaczom także muzykę jazzową. Cykl Jazz w Filharmonii powoli wpisuje się w program koncertów i zyskuje grono słuchaczy. W marcu z recitalem fortepianowym wystąpił Kuba Stankiewicz, z programem z płyty solowej KILAR. W maju gościliśmy Trio Dominika Wani w programie Miroirs M.Ravela. Koncert Piotra Wyleżoła 20 czerwca 2015 o godzinie 19 wybraliśmy na zakończenie sezonu artystycznego zapowiadając jednocześnie kontynuowanie cyklu Jazz w Filharmonii w kolejnym roku – wyjaśniają organizatorzy.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj