https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Akademiczki świętują

Bardzo hucznie AZS PWSZ Wałbrzych świętował swoje ostatnie sukcesy. Podczas wałbrzyskiej święta uczelni znaczną część uroczystości zajęło omówienie sukcesów tenisistów, koszykarzy, siatkarzy i piłkarek.
SONY DSC
Wszyscy otrzymali upominki, a piłkarki, które zdobyły awans do ekstraligi, na pamiątkę dostały zegarki z okolicznościową grawerką. Najwięcej barw zebrały piłkarki, ale też prezentowały się najbardziej okazale, bowiem w Auditorium Novum zebrało się 25 zawodniczek, byli trenerzy, podczas wręczania nagród zaprezentowano zdjęcia z meczów ligowych. Indywidualne nagrody otrzymały Daria Antończyk i Aleksandra Bosacka. Wygranym sezonu jest też prezes KU AZS Tadeusz Pogorzelski, który otrzymał nie tylko nagrodę rektora PWSZ AS, ale także – po 16 latach pracy, od początku tej uczelni – tytuł zasłużony dla PWSZ AS.
Tymczasem zbliża się do końca sezon 2015/16. Piłkarki nożne nie rozgrywają już meczów, ale wciąż trenują. I co rusz odbywają spotkania z okazji podwójnego awansu – do ekstraligi i do II ligi. Wznowienie zajęć zostało zaplanowane na początku lipca, zaraz potem akademiczki rozegrają sparing z mistrzem kraju Medykiem Konin, który będzie na obozie w Żaganiu. Tylko niektóre nasze piłkarki grać będą jeszcze w drugiej połowie czerwca. Gimnazjalistki z PG 1 Boguszów jadą do Gdańska na finał Coca Cola Cup. Pod koniec miesiąca na obóz kadry Dolnego Śląska uda się grupka piłkarek, która występuje w reprezentacji U-16 – one mają przed sobą finał OOM. Liczymy też, że w kadrze Polski na Letnią Uniwersjadę znajdą się 1-2 nasze piłkarki, a ta impreza zaczyna się 29.06.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj